Atrakcje Turystyczne w Tatrach

Tatry są najwyższym w Polsce masywem górskim położonym na granicy Polsko-Słowackiej. Najwyższy szczyt to Gerlach (2655 m. n.p.m.) znajdujący się po stronie Słowackiej, natomiast po stronie Polskiej najwyższe są Rysy (2499 m n.p.m.). Tatry są wymagającymi górami, dlatego osoby nie mające doświadczenia we wspinaczce powinny wybrać łatwiejsze szlaki np. drogę do Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej czy Chochołowskiej czy Kasprowy Wierch (wjechać kolejką lub wejść pieszo). Turyści wędrujący po górach chętnie zatrzymują się po drodze w licznych schroniskach górskich. Praktycznie cały teren Tatr objęty jest Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Podhale wyróżnia się wyszukaną kulturą: gwara, muzyka, taniec, ubranie, obrzędy wszystko tworzy pewien niesamowity klimat. Najpopularniejszym kurortem górskim Tatr jest Zakopane zaś największym Nowy Targ. Równie popularne wśród miłośników sportów zimowych są Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska i Murzasichle. Osoby pragnące ciszy i spokoju decydują się na mniejsze miasta lub wsie w tym Kościelisko, Witów, Chochołów, Czarny Dunajec, Biały Dunajec, Poronin.

Jeden z Symboli Tatr - Krokusy

Polskie Tatry


Interesujące miejsca w Tatrach

Do atrakcyjnych turystycznie budynków i obiektów tego regionu zaliczyć można:

- Sanktuarium na Krzeptówkach

- kaplica w Jaszczurówce

- liczne kościoły i muzea

- zamek Orawski i Likavka


Dodatkowo, wśród przyrodniczych atrakcji turystycznych Tatr wyróżnia się doliny, szczyty, wodospady, potoki, jaskinie, stawy i wiele innych. Najczęściej odwiedzane są:

- Dolina Kościeliska

- Dolina Pięciu Stawów

- Dolina Chochołowska

- Dolina Rybiego Potoku – Morskie Oko

- Czarny Staw pod Rysami

- Czerwone Wierchy

- Rysy

- Kozi Wierch

- Kasprowy Wierch

- Giewont

- Gubałówka

- Gerlach

- Orla Perć

- Hala Kondratowa

- Hala Gąsiennicowa

- Wodogrzmoty Mickiewicza

- Wodospad Wielka Siklawa

- Przełęcz Kondracka

- Zawrat – przełęcz

- schroniska górskie

- jaskinie: Bielska, Lodowa, Śnieżna,


Dodatkowo w Tatrach po ciężkim dniu wspinaczki możemy odprężyć się w licznych hotelach SPA czy parkach wodnych na Słowacji i w Polsce. Nie chcąc się zbytnio męczyć wędrówką po górach mamy do wyboru wiele kolejek linowych i wyciągów narciarskich. Najpopularniejsze to:

- kolej linowa na Kasprowy Wierch

- kolejka na Gubałówkę

- wyciąg Sami Swoi

- wyciąg narciarski Witów-Ski

- Koziniec-Ski Czarna Góra

- Zuberec

- aquapark Zakopane

- termy w Białce Tatrzańskiej, Białym Dunajcu i Bukowinie tatrzańskiej

- Tatralandia

- gorące źródła Verbov

Tatry w perspektywie


Mnóstwo atrakcji gwarantuje nie tylko sama natura i architektura, ale również mieszkańcy tego regionu, który swoją niepowtarzalną kulturą tworzą niezapomniany klimat. Warto wybrać się na jedną z wielu imprez folklorystycznych m.in.:

- karnawał góralski

- Sabałowe Bajania

- Kumoterki

Architektura w Tatrach

Dolina Pięciu Stawów Polskich


Baza noclegowa Tatr

Tatry oferują liczne obiekty noclegowe, w których można spędzić niezapomniany czas. Tatrzańska baza noclegowa oferuje luksusowe hotele SPA, pensjonaty, wille oraz apartamenty w Zakopanem, Kościelisku, Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej i innych okolicznych miejscowościach. Obiekty są o różnym standardzie, cenie, lokalizacji, dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów a ponadto gwarantują komfort, fachową obsługę i niezapomniany klimat.