Zabiegi niewskazane dla kobiet w ciąży

Kobieta w ciąży ma ograniczone możliwości korzystania z zabiegów SPAObiekty SPA oferują szereg różnorodnych zabiegów dla kobiet w ciąży, które pozwolą się im zrelaksować i poprawią kondycję skóry. Jednakże z niektórych warto zrezygnować, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Poniżej prezentujemy część z nich:

1) sauna

Pobyt w saunie odpręża i relaksuje, jednakże wysokie różnice temperatur mają niekorzystny wpływ na zdrowie rozwijającego się maluszka.

2) depilacja woskiem

Depilacji woskiem towarzyszy ból, który w skrajnych przypadkach w połączeniu ze stresem może nawet wywołać akcje porodową. Depilacja u kobiet w ciąży powinna odbywać się przy użyciu delikatniejszych środków, najlepiej tuż przed porodem.

3) Solarium

Promienie UV szkodliwie wpływają nie tylko na organizm przyszłej matki ale również przedostają się do rozwijającego się płodu i mogą doprowadzić do nieodwracalnych jego wad rozwojowych. Ciężarne kobiety chcąc uzyskać delikatną opaleniznę powinny zdecydować się zamiast tego na opalanie natryskowe.

4) makijaż permanentny

Podobnie jak w przypadku tatuażu czy przekłucia jakiejś części ciała, makijaż permanentny pociąga za sobą ryzyko wdania się zakażenia, które zaszkodzi zarówno matce jak i dziecku.

5) zabiegi ujędrniające, antycellulitowe

Wysokie stężenie różnych składników w stosowanych do zabiegu kosmetykach ujędrniających i antycellulitowych może wywołać wady rozwojowe u płodu. Warto zatem z odzyskaniem idealnej sylwetki poczekać do porodu.

6) intensywne masaże okolic brzucha

Oczywiście odpowiednio wykonany delikatny masaż relaksacyjny twarzy, kręgosłupa czy karku jest jak najbardziej wskazany dla kobiet w ciąży. Nie może być jednak on zbyt intensywny i przeprowadzany w okolicach brzucha.

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Podstawowe zasady korzystania z sauny

Podstawowe zasady korzystania z sauny

Coraz więcej osób i to znacznie częściej niż kiedyś korzysta z oferty zabiegów w saunie dostępnych prawie w każdym obiekcie SPA. Najczęściej wybieranymi są sauna sucha, z temperaturą do 100°C,...
Korzyści z zabiegu w saunie

Korzyści z zabiegu w saunie

Powszechnie wiadomo, że nawet kilkuminutowy zabieg w saunie wzmacnia naszą odporność i jednocześnie poprawia wygląd skóry. Jednak czy to już wszystkie zalety? Oczywiście, że nie. Zabieg w saunie dodatkowo oczyszcza skórę...
Najlepsze zdrowotne zabiegi antystresowe

Najlepsze zdrowotne zabiegi antystresowe

Domowe sposoby na stres przy lampce wina i papierosku, może i uspokajają ale są za to niezmiernie szkodliwe dla naszego organizmu. Jakie są najlepsze zdrowotne zabiegi antystresowe? Akupunktura Obiekty SPA w swojej...