Zwiedzanie Krakowa

zwiedzanie-krakowa

Kraków to miasto o wyjątkowej historii i niezwykłej atmosferze. Nieważne, ile macie lat, czym się interesujecie i jak lubicie spędzać czas. Królewskie miasto na pewno ma Wam coś wyjątkowego do zaoferowania. Dobrze zaplanowane zwiedzanie Krakowa na pewno dostarczy niesamowitych wrażeń. Sposobów i pomysłów na odkrywanie Grodu Kraka jest wiele. Prezentujemy kilka kluczowych informacji i porad.

Zabytki, muzea, cuda-wianki – co wybrać?

Spontaniczne zwiedzanie Krakowa – wędrówki bez planu, w poszukiwaniu miejsc, które zaskoczą Was swoim urokiem, może przynieść mnóstwo radości. Nasz tekst adresujemy jednak przede wszystkim do turystów, którzy lubią mieć konkretny program działania, chcieliby zobaczyć jak najwięcej i skorzystać z wyjazdu w możliwie najpełniejszy sposób.

Przy przygotowywaniu planu wycieczki niezbędna jest znajomość atrakcji Krakowa. Zachęcamy do odwiedzin w przygotowywanym przez profesjonalnych przewodników serwisie internetowym http://krakowzwiedzanie.pl/, gdzie łatwo można odnaleźć wszelkie niezbędne informacje na temat zabytków Krakowa i okolic, propozycje tras i porady praktyczne.

Zwiedzanie Krakowa rozpoczyna się zazwyczaj od trójkąta Stare Miasto-Wawel-Kazimierz. Wawel to miejsce najdawniejszego osadnictwa na terenie dzisiejszego Krakowa i ośrodek władzy mający bardzo dawną metrykę. Zamek Królewski i Katedra oferują możliwość obejrzenia dzieł sztuki unikatowej klasy i pamiątek o wyjątkowym znaczeniu historycznym. Istotne, aby wybrać z tej bogatej oferty to, co dla nas najbardziej interesujące. Zachęcamy do pamiętania o wcześniejszej rezerwacji biletów (w sezonie turystycznym jest obowiązkowa dla dużych grup wybierających się na Zamek Królewski).

Stare Miasto, którego układ urbanistyczny ukształtował się ostatecznie po lokacji Krakowa na prawie niemieckim w XIII w. to kolejna skarbnica atrakcji. Jednym z najbardziej lubianych przez turystów szlaków zwiedzania jest spacer tzw. Drogą Królewską czyli trasą przemarszu królewskich orszaków podczas uroczystych powrotów monarchy do stolicy (królowie byli witani przed kościołem św. Floriana na Kleparzu, następnie wjeżdżali w obręb murów Krakowa przez Bramę Floriańską, by przez Rynek i Grodzką udać się na Wawel). Na szlaku znajdują się najsłynniejsze krakowskie zabytki: Bazylika Mariacka, Sukiennice, Kościół śś. Piotra i Pawła. Przy okazji można również odwiedzić nieodległy kwartał uniwersytecki.

Kazimierz – miasto założone przez Kazimierza Wielkiego, a od końca XVIII wieku dzielnica Krakowa – to unikatowe miejsce, w którym spotyka się dziedzictwo żydowskie i chrześcijańskie. Gotyckie bazyliki św. Katarzyny i Bożego Ciała, Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława na Skałce, a w kwartale żydowskim 7 przepięknych synagog powstałych w okresie od XV po XIX stulecie – oto, co zachwyca na Kazimierzu!

Zwiedzanie Krakowa to także możliwość odwiedzenia wspaniałych muzeów. Jak dokonać wyboru? Porady w tej kwestii na http://krakowzwiedzanie.pl/muzea-w-krakowie/

Jeśli po zwiedzeniu tych atrakcji macie czas i apetyt na więcej, warto wziąć pod uwagę wizytę na Podgórzu, Zabłociu, wyprawę do Tyńca lub na Bielany, wreszcie wycieczki w okolice Krakowa. Polecamy m. in. zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego lub wizytę w Kopalni Soli w Wieliczce.

Jak zorganizować wyprawę do Krakowa?

Zwiedzanie Krakowa wiążę się oczywiście z całym mnóstwem kwestii logistycznych. Warto odpowiednio wcześnie zadbać o nocleg w centrum miasta, gdyż niedrogie hostele i hotele w tej lokalizacji cieszą się, co zrozumiałe, ogromną popularnością. Warto również zastanowić się nad odkrywaniem Krakowa z przewodnikiem (w przypadku grup turystycznych jest to wręcz nieodzowne rozwiązanie), różnymi formami zwiedzania (meleksy, segwaye, dorożki) oraz rezerwacją posiłków. We wszystkich tych kwestiach można również skorzystać z pomocy Kraków Zwiedzanie!

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...