Złota siódemka, czyli 7 miejsc, które warto zobaczyć jesienią

vip_bawaria

vip_bieszczady.jpgvip_brugiavip_dolina-loaryvip_norweskie-fiordyvip_szkocjavip_tyrol

Jesienna chandra? Nic z tego! Właśnie zaczyna się najbardziej barwna, a zdaniem niektórych – najpiękniejsza pora roku.

Feria barw kolorowych liści, ostatnie słoneczne dni i spokój związany z końcem sezonu sprawiają, że to idealny moment na urlop. Dodatkowo tuż po sezonie letnim ceny nawet najbardziej luksusowych hoteli i przewoźników są znacznie niższe. „Polska złota jesień” potrafi być równie urokliwa w innych zakątkach kontynentu. Oto 8 miejsc, które w ciągu najbliższych kilku tygodni będą najbardziej pożądanymi destynacjami turystycznymi w Europie.

1. Bawaria

Jest celem podróży nr 1, jeśli chodzi o Niemcy. Popularny zwłaszcza jesienią, przez słynny festiwal piwa – Oktoberfest. Warty do odwiedzenia przez wzgląd na niezwykłą przyrodę i bogactwo architektoniczne regionu. Średniowieczne zamki, barokowe kościoły i niezwykłe bawarskie miasteczka wyglądają najpiękniej wśród złotych liści. Punktami obowiązkowymi do zobaczenia są słynny zamek Ludwika II – Neuschwanstein, kościół Wieskirche i monachijski Marienplatz.

2. Norweskie fiordy

Zachodnia Norwegia to kraina łatwo dostępnych fiordów i gór. Szczególnie wczesną jesienią ten region jest wyjątkowo urokliwy. Na fanów aktywnego wypoczynku czekają tu piesze i rowerowe wycieczki, łowienie ryb i wspinaczka. Najlepszym sposobem na poznanie uroku tego miejsca jest rejs wzdłuż linii fiordów. Warto też odwiedzić okoliczne atrakcje takie jak targ rybny w Bergen, rynek w Alesund czy Stavanger – norweską stolicę przemysłu naftowego.

3. Dolina Loary

Jesienią region ten posiada szczególny, kolorowy i nieco bajkowy klimat. Romantyczny szlak ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków położonych w Dolinie Loary to jedna z największych francuskich atrakcji turystycznych. Jest to również jeden z najpopularniejszych szlaków winnych w Europie. Październikowe winobranie to idealna okazja na odwiedzenie tego wyjątkowego miejsca i degustacji lokalnych win.

4. Brugia, Belgia

Jedno z najpiękniejszych miast Belgii jest szczególnie popularne wśród turystów jesienią. Pokryte dzikim winem budynki Brugii urzekają nasyconym burgundem i żółcią. Szczególnie warte zobaczenia jest historyczne centrum miasta, wraz ze średniowieczną, pozostająca w niemal niezmienionej strukturze, architekturą. Brugia zwana jest także Wenecją Północy – ze względu na sieć kanałów okalających miasto. Rejs gondolą to idealny sposób na zobaczenie najwspanialszych widoków regionu.

5. Południowy Tyrol

Włoskie Dolomity to miejsce, które powinien odwiedzić każdy smakosz. Jesienią ma tu miejsce szereg kulinarnych festiwalów i imprez, które przyciągają fanów ucztowania z całej Europy. Niezwykłe połączenie kuchni alpejskiej z śródziemnomorską sprawia, że Południowy Tyrol, że lokalne przysmaki stają się sławniejsze nawet od znajdujących się tu stoków narciarskich! Za sprawą lokalnego święta Toergeelen, ciągu najbliższych tygodni region ten będzie światową stolicą młodego wina i pieczonych kasztanów.

6. Szkocja

Mimo nie najlepszej pogody, Szkocja ma wiele to zaoferowania pod względem turystycznym. Malownicze, mieniące się jesiennymi barwami wzgórza, wrzosowiska, wodospady, krystaliczne jeziora i zabytkowe zamki to tylko niewielka część walorów tego niezwykłego kraju. Szczególnie polecamy odwiedzić średniowieczny zamek Eliean Donan, a także pełną niezwykłych formacji skalnych wyspę Skye, a także najpiękniejszą dolinę Szkocji – Glen Coe.

7. Polskie Bieszczady

Najpiękniejsze i najmniej zmienione przez człowieka góry w Polsce to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić jesienią. Leżąca na styku Polski, Słowacji i Ukrainy kraina to idealna okazja do obcowania z prawdziwą, wciąż jeszcze dziką przyrodą w jej najlepszym, kolorowo-jesiennym wydaniu. Połoniny, w tym ulubiony zakątek turystów – Tarnica, a także Zalew Soliński to punkty obowiązkowe wycieczki. Koniecznie zobacz także Park Gwiezdnego Nieba – jedno z ostatnich, naturalnie ciemnych po zmierzchu miejsc w Europie.

Jesień to sezon obniżek w turystyce. Ceny biletów, rezerwacji hoteli czy wynajem auta może być nawet dwukrotnie tańszy niż w lecie. Jeśli interesuje Cię obniżenie cen za podróż, sprawdź możliwości jakie dają e-kupony rabatowe. Kupony.pl czy Newsweek.pl/kupony-rabatowe, to adresy, które powinien zapamiętać każdy łowca podróżniczych okazji. Serwisy współpracują z największymi przewoźnikami – takimi jak m.in. Lufthansa, a także systemami rezerwacyjnymi w Europie – Booking.com, Accorhotels, zbierając ich najlepsze (często ekskluzywne) oferty, i publikując je w postaci kodów rabatowych. To idealny sposób, aby znacznie oszczędzić na wydatkach na podróż.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...