Zabiegi spa dla mężczyzn

spa11

spa12spa13

Zabiegi spa dla mężczyzn

Jeszcze parę lat temu wizyta mężczyzny w spa była zjawiskiem niezwykle rzadkim, a dla niektórych wręcz dziwnym. To raczej kobiety były kojarzone z tego typu miejscami. Jednak ostatnio wiele się zmieniło i coraz więcej panów zaczęło traktować wizyty w spa jako stały element życia.

Sanus per aquam, czyli „zdrowy przez wodę”, to łacińskie rozwinięcie skrótu spa. Odświeżające oraz lecznicze właściwości wodnych terapii były dobrze znane już w starożytności, kiedy to Rzymianie, podbijając Stary Kontynent, rozpropagowali na nim ideę korzystania z wodnych dobrodziejstw i przyjemności. Współcześnie termin spa jest terminem powszechnie stosowanym. Wodę i jej lecznicze właściwości wykorzystuje się na różnorakie sposoby – w specjalnie do tego przeznaczonych hotelach, kąpieliskach, a także klinikach. Przez spa rozumie się najczęściej zebrane w jednym miejscu baseny, sauny, kąpieliska i farmy urody. Można wykonać w nim szereg zabiegów upiększających, odmładzających, ale również wpływających pozytywnie na zdrowie osób z nich korzystających.

Dbanie o wygląd to nie tylko domena kobiet

Współcześni mężczyźni zaczęli dostrzegać potrzebę dbania o swoją skórę oraz zdrowy wygląd. Przestały im już wystarczać zwyczajne kosmetyki stosowane przy goleniu. Na półkach drogeryjnych pojawiło się wiele preparatów przeznaczonych specjalnie dla nich. Poszerzyła się również oferta w salonach spa, dlatego coraz częściej łączą urlop z wyjazdem do tego typu miejsc. Dużą popularnością cieszą się hotele spa nad morzem. Po miło spędzonym dniu na plaży można zrelaksować się podczas wygładzająco-odprężającego rytuału z peelingiem i masażem muszlami.

Podobnie jak skóra kobiet, również skóra mężczyzn wymaga systematycznego oczyszczania oraz nawilżania. Panowie bardzo chętnie oddają się w tej kwestii w ręce profesjonalistów. Jeden z hoteli w Kołobrzegu ma w swojej ofercie chrono detox facial treatment, czyli zabieg oczyszczająco-dotleniający. Jest odpowiedni dla tych mężczyzn, którzy zdecydowali się na wizytę w spa po raz pierwszy. Więcej informacji na jego temat można uzyskać na stronie www.hotelsenator.pl.

Masaż ciała

W salonach spa dużym zainteresowaniem cieszą się również masaże połączone z pielęgnacją całego ciała. Relaksująco-odprężający peeling z masażem to doskonały sposób na odprężenie i wyciszenie po tygodniu ciężkiej oraz wyczerpującej pracy. Zabieg ten pozwala się mężczyźnie rozluźnić i zrelaksować. Usuwa zanieczyszczenia oraz martwe komórki, przygotowując w ten sposób skórę do dalszych zabiegów.

Manicure i pedicure dla mężczyzn

Po serii zabiegów pielęgnacyjnych twarzy oraz masażach idealnym zakończeniem wizyty w spa będą manicure i pedicure. Nawet najdroższy garnitur i idealnie wyprasowana koszula nie pomogą, gdy dłonie mężczyzny są zniszczone, a paznokcie zaniedbane. Warto również w tej kwestii oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki (źródło: http://www.morze24h.pl/atrakcje-kolobrzegu.html).

Atmosfera salonów spa oraz różnorodność zabiegów sprawiają, że mężczyźni coraz chętniej i częściej odwiedzają te miejsca. Urlop nad morzem połączony z pielęgnacją ciała nie tylko poprawi wygląd, ale również cudownie odpręży i doda sił do pracy po powrocie z urlopu.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Podstawowe zasady korzystania z sauny

Podstawowe zasady korzystania z sauny

Coraz więcej osób i to znacznie częściej niż kiedyś korzysta z oferty zabiegów w saunie dostępnych prawie w każdym obiekcie SPA. Najczęściej wybieranymi są sauna sucha, z temperaturą do 100°C,...
Korzyści z zabiegu w saunie

Korzyści z zabiegu w saunie

Powszechnie wiadomo, że nawet kilkuminutowy zabieg w saunie wzmacnia naszą odporność i jednocześnie poprawia wygląd skóry. Jednak czy to już wszystkie zalety? Oczywiście, że nie. Zabieg w saunie dodatkowo oczyszcza skórę...
Najlepsze zdrowotne zabiegi antystresowe

Najlepsze zdrowotne zabiegi antystresowe

Domowe sposoby na stres przy lampce wina i papierosku, może i uspokajają ale są za to niezmiernie szkodliwe dla naszego organizmu. Jakie są najlepsze zdrowotne zabiegi antystresowe? Akupunktura Obiekty SPA w swojej...