Wyspy Kanaryjskie dla wymagających. Tym oczaruje nas Teneryfa

teneryfa1

teneryfa2teneryfa3

Po miesiącach ciężkiej pracy każdy z nas pewnie marzy o pięknej plaży, wygodnym apartamencie oraz wspaniałych atrakcjach, które pozwolą nam zapomnieć o tak licznych obowiązkach. Na Wyspach Kanaryjskich, a dokładniej na Teneryfie, nasze marzenia o udanym wypoczynku mogą się spełnić.

Teneryfa, największa i najchętniej odwiedzana przez turystów wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich, może się pochwalić wspaniałym zagospodarowaniem. Tu eleganckie hotele i stylowe restauracje czekają na nas niemal na każdym kroku, a w kurortach czeka na nas wiele atrakcji. Choć wyspa ta leży tak daleko od Europy, dzięki coraz sprawniej działającym liniom lotniczym podróż taka też nie będzie zbyt męczącym doświadczeniem. Dodatkowo można sporo zaoszczędzić na takiej wyprawie. Zyskać mogą m.in. ci, którzy skorzystają z oferty Rainbow Tours i wykupią bilety czarterowe na Teneryfę w promocyjnej cenie. A z jakich atrakcji można skorzystać już na miejscu?

Najpiękniejsze plaże i najmodniejsze kurorty

Modny kurort i piękna plaża to podstawa udanego wypoczynku. Gdzie szukać takich udogodnień? Miejsc, w których można wypoczywać w komforcie i pięknym otoczeniu, jest wiele. Długa i zróżnicowana linia brzegowa stała się zresztą jednym z tych czynników, które uczyniły z Teneryfy tak ważny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Plaża El Medano uchodzi tu za jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Łagodne zejście do oceanu jest jednym z jej największych walorów, choć turyści cenią ją również za naturalny charakter tego miejsca. Warto pamiętać, że plaża ta jest jednym z ulubionych miejsc amatorów windsurfingu, którzy mogą tu liczyć na pomyślne wiatry. Plaża Los Cristianos może się z kolei pochwalić tym, iż jako pierwsza zrobiła karierę w branży turystycznej. Już w latach 60. chętnie wypoczywali na niej goście z różnych zakątków świata, ciesząc się m.in. wspaniałymi widokami na pobliski port. Dziś dumą tej plaży jest świetne zagospodarowanie, przy czym szczególną uwagę zwrócono tu na potrzeby osób niepełnosprawnych. Trzecia polecana plaża na Teneryfie to ukłon w stronę tych, którzy chcą wypoczywać w pobliżu słynnego ogrodu botanicznego. Playa de Jardín to jedno z ciekawszych miejsc na wyspie, warto zatem i ją uwzględnić w swych turystycznych planach.

A jakie kurorty zyskały największą popularność? Wielką sławą cieszą się te ośrodki, które jako pierwsze postawiły na turystykę. Liderem jest tu Puerto de la Cruz i jego najbliższe okolice, które przyciągają rzesze turystów.  Z kolei Los Cristianos to jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych w południowej części wyspy, choć Playa de las Americas i Costa Adeje również cieszą się ogromną popularnością. Wszystkie te kurorty łączy świetne zagospodarowanie, dzięki czemu można cieszyć się tam beztroskim wypoczynkiem przez cały rok.

Z tych atrakcji warto skorzystać?

Dobra zabawa to najlepsza metoda na skuteczny relaks. Jeśli spędzamy na Teneryfie rodzinne wakacje, koniecznie musimy odwiedzić tutejsze parki rozrywki. Jungle Park znany jest dzięki lwom i egzotycznym ptakom, dumą Loro Parku są z kolei papugi i lwy morskie. Siam Park jest natomiast miejscem, które i dużym, i małym zapewnia rewelacyjną zabawę w wodzie.

Jeśli zamierzamy skupić się na sobie, możemy pomyśleć o tych atrakcjach, które wiążą się z aktywnym spędzaniem czasu. Rejs łodzią wycieczkową, przygoda w kajaku lub loty widokowe helikopterem – oto oferta dla tych, którzy stres chcą odreagować w taki właśnie sposób. Na odważnych czekają też paralotnie – coraz popularniejsze na Wyspach Kanaryjskich.

Dla osób marzących o relaksie po miesiącach ciężkiej pracy Wyspy Kanaryjskie będą idealnym kierunkiem podróży. Łagodny klimat i wspaniałe atrakcje sprawiają, że tu każdy z nas znajdzie dla siebie idealne warunki do wakacyjnego wypoczynku. A jeśli zdecydujemy się spędzić urlop na Teneryfie, na brak wspaniałych wspomnień z pewnością nie będziemy mogli narzekać.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...