Wynajem sal szkoleniowych w Warszawie – standard i dużo więcej

142201505264728100

Na dzień dzisiejszy rynek szkoleń w Polsce jest szacowany na około 4 mld złotych. Taki rozrost tego rynku zawdzięczamy również współfinansowaniu wielu szkoleń przez UE. Sale konferencyjne i szkoleniowe stały się integralną częścią niemal każdego hotelu. Powstały duże centra konferencyjne. Czego powinniśmy i możemy od nich oczekiwać?

Mity i fakty

Złośliwi twierdzą, że wszelkiego rodzaju szkolenia to jedynie pretekst i świetna okazja do firmowej, brzydko mówiąc, popijawy. Takie przekonania mają swoje źródło w fakcie odbywania się wielu ze szkoleń w kompleksach hotelowych. W ramach wykupionej przez firmę czy organizatora konferencji usługi uczestnicy mają możliwość korzystania z bogatej oferty dodatkowej. Mogą uzyskać dostęp do strefy SPA, siłowni, basenu i innych atrakcji. Hotele w ten sposób podejmują między sobą walkę o klienta i ofiarowują organizatorom duże upusty. Z drugiej strony klienci, co bardzo często się zdarza, mają do wydania na szkolenie określoną sumę pieniędzy i wręcz regulacje unijne nie dopuszczają zmniejszenia określonej kwoty. Najczęściej więc obiera się drogę postępowania pod hasłem „jak mam to korzystam”. Potem opowiada się jak to na szkoleniu było i pocztą pantoflową urastają z tego legendy.

A jak wygląda prawda? Prawda leży, jak to się mówi, najczęściej po środku. Nie da się ukryć, że dziś uczestnicy szkoleń korzystają bardzo często z wielu nawet luksusowych bonusów. Nie zmienia to faktu, że wiedza stała się obecnie bardzo cennym towarem. Wystarczy spojrzeć, jaką ofertę co roku ma Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. A szkolenia odbywają się z coraz bardziej wyspecjalizowanych dziedzin i są na bardzo wysokim poziomie. Muszą być, bo tego właśnie wymaga rynek. Często nawet trudno znaleźć eksperta w danej dziedzinie. Sprowadza się ich wtedy z zagranicy.

Stół, krzesła i co dalej…

No właśnie. Zwykły flipchart już najczęściej nie wystarcza. W związku z rozwojem nowoczesnych technologii, a także uwarunkowaniami płynącymi z chociażby formy materiałów szkoleniowych, rzutnik multimedialny wraz z laptopem to absolutne minimum. Wynajem sal szkoleniowych w Warszawie czy innym mieście opiera się dziś na dostarczeniu technologii do organizacji webinarów. Całego osprzętu niezbędnego do przeprowadzenia transmisji on-line z całości lub części wydarzenia. Dziś, jeśli nawet centrum konferencyjne nie dysponuje takimi możliwościami samo w sobie, to na stałe współpracuje z firmami, które takie transmisje organizują. Kamery Full HD i najnowocześniejsze ekrany LED to codzienność. Nie mówiąc już o klimatyzacji, centralnie sterowanym oświetleniu, stałych łączach WiFi, i własnych agregatach prądotwórczych dla zagwarantowania ciągłości zasilania w każdych warunkach. Do tego dochodzi catering i tak ergonomiczne meble, że po długiej podróży z drugiego końca Polski, trzeba ze sobą walczyć, aby nie zasnąć.

Poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko. Nikt nie zamierza jej opuszczać. Koszty konferencji i szkoleń to nie tylko jacuzzi, ale też kwestia utrzymania wysokiej jakości sprzętu i wymogów technicznych. Sam Internet o szybkim przesyle danych nadal w naszym kraju kosztuje znacznie więcej niż na Zachodzie.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

10 sposobów na organizację konferencji z sukcesem

10 sposobów na organizację konferencji z sukcesem

Każda konferencja definiowana jest jako zebranie grupy osób w celu omówienia określonych zagadnień. Współcześnie jednak konferencje to coś więcej niż tylko firmowe spotkania. Pełnią one niezwykle istotną rolę w kreowaniu...
Idealne Miejsce na Konferencję

Idealne Miejsce na Konferencję

Konferencje zazwyczaj kojarzą się z elitarnym spotkaniem najważniejszych przedstawicieli z danej dziedziny: politycznej, badawczej czy handlowej jak również z kilkugodzinnymi i częstymi wystąpieniami, bez żadnych dodatkowych atrakcji w czasie wolnym....
Rok z życia obiektów konferencyjnych

Rok z życia obiektów konferencyjnych

Rozpoczął się czas wakacyjny, okres słodkiego lenistwa i licznych wypraw – jednak nie dla każdego. Dla branży hotelarskiej okres letni jest czasem wzmożonej pracy, gdyż nadszedł tzw. „sezon”. A jak...