Wybieramy walizkę podróżną – na co zwrócić uwagę?

walizki-na-kolkach-–-ulatwienie-czy-utrudnienie

wybieramy-walizke-podrozna-–-na-co-zwrocic-uwage

Każdy, kto uwielbia podróże (bez względu na to czy są to duże, czy małe wypady) prędzej czy później będzie musiał kupić walizkę. Choć wielu jest takich, którzy wolą zdecydować się na większy plecak, ponieważ jest wygodniej go transportować, to jednak szybko może się okazać, że nie jest to wystarczająco dobre rozwiązanie. Wszystkie ubrania najprawdopodobniej będą mocno wygniecione, więc trzeba by było zapewnić sobie dodatkowo żelazko (chyba, że jedzie się w miejsce, gdzie elegancki i schludny wygląd nie jest aż tak bardzo ważny). Jednakże w końcu nadejdzie taka wyprawa, na którą bez walizki nie można pojechać.

Na co zwracać uwagę podczas kupna walizki?

Bardzo często podczas kupowania odpowiednich (bez względu na to czy są to walizki kabinowe czy walizki materiałowe) produktów, które umożliwią nam spakowanie się na podróż, kierujemy się poszukiwaniem takiego typu, dzięki któremu będziemy mogli umieścić jak najwięcej rzeczy. Dodatkowo, niejednokrotnie szukamy nie funkcyjnych ani solidnych walizek, ale głównie ładnych, dobrze się prezentujących oraz tanich. Czasem jednak warto odrobinę więcej wydać na taki sprzęt i mieć gwarancję jakości niż zaoszczędzić i za rok lub dwa kupić nową ze względu na niszczenie starej. Podczas kupna warto też mieć na uwadze fakt, że walizka mocno wpływa na wygodę podróżowania. Dlaczego? Otóż dlatego, że mamy świadomość tego, że wszystko jest idealnie spakowane, a także odpowiednio zabezpieczone. Z tego powodu możemy udać się spokojnie w podróż bez nerwów wywoływanych brakiem pewności czy wszystko jest nadal w tym samym miejscu, jak wtedy, kiedy to pakowaliśmy.

Walizki na kółkach – ułatwienie czy utrudnienie?

Zdania są podzielone i to nie bez przyczyny. Choć w dzisiejszych czasach walizki na kółkach są czymś bardzo popularnym i praktycznie każda walizka je posiada, to jednak niejedna osoba na nie narzeka. Głównie dlatego, że ciężko jest nimi kierować na nierównej powierzchni, a podczas transportowania (na przykład w pociągu czy autobusie) mogą się przemieszczać, jeśli ustawi się je w pozycji stojącej. W gruncie rzeczy jednak są to mało istotne cechy. Takie kółka są zazwyczaj lekkie, więc nie dodają ciężaru podczas wnoszenia bagaży do określonych miejsc, a mogą bardzo ułatwić podróżowanie. Nie trzeba bowiem (jak to jest w przypadku plecaka) przez cały czas nosić i dźwigać całego asortymentu, tylko ciągnie się go za sobą. Wszelkie walizki kabinowe są bardzo często wyposażone w kółka, a także stopki oraz solidne uchwyty, które usprawniają i ułatwiają różne manewry.

Rodzaj materiału, z jakiego wykonane są walizki – na co się zdecydować?

Przyjęło się, że walizki materiałowe nie są tak dobre jak plastikowe czy metalowe ze względu na swoją miękkość. Nie jest to prawda. Są one bowiem jedynie pokryte z wierzchu odpowiednim materiałem nie tylko w celach dekoracyjnych, ale także aby zamortyzować ewentualne wstrząsy. Pod spodem posiadają grubą i mocną podstawę. Podczas przewożenia szklanych przedmiotów można więc mieć pewność, że nie będą potłuczone ani w jakikolwiek inny sposób uszkodzone. Nie oznacza to jednak, że walizki wykonane z innych rodzajów materiałów są gorsze. Tak naprawdę dużo zależy od indywidualnych upodobań. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby sprzęt ten nie był zbyt ciężki (co niestety często się zdarza jeśli decyduje się na metalowe typy), ponieważ przysporzy to wielu problemów podczas wnoszenia go między innymi po schodach, czy nawet do pociągu. Co więcej, dobrze jest zrobić mały test wytrzymałościowy przed kupnem. W tym celu można przycisnąć palcem lub dłonią materiał na ściance walizki i zaobserwować czy się wgniata, czy też nie. Jeżeli łatwo ulega odkształceniom to lepiej nie ryzykować, ponieważ nawet przy małym upadku – może się zniszczyć.

Dodatkowy asortyment

Na pewno się przydadzą odpowiednie pasy, dzięki którym łatwo będzie przenosić walizkę z miejsca na miejsce, jeśli nie będzie możliwości użycia kółek. Wówczas zamiast nosić to w jednej ręce, można albo przewiesić sobie ją przez ramię albo ubrać na plecy, jak plecak. Zwykle producenci gwarantują taki sprzęt od razu, w komplecie z walizką, ale jeśli nie, to warto w to zainwestować.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...