Włoskie wakacje na Sycylii

sicilia

OLYMPUS DIGITAL CAMERAsicilia3

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym, posiadającą status regionu autonomicznego we Włoszech. Śródziemnomorski klimat sprawia, że turyści bardzo chętnie odwiedzają wyspę i lubią wypoczywać nad brzegiem morza. Co więcej, aura sprzyja nie tylko regeneracji sił, ale także zwiedzaniu Sycylii, na której znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc.

Do najbardziej urokliwych miejsc na wyspie niewątpliwie należą takie miasta jak: Palermo, Katania, Cefalu, Mesyna i Ragusa. Ciekawą architekturę rodem ze starożytnego Rzymu, z elementami baroku i secesji, podziwiają przyjezdni z całego świata. Na szczególną uwagę zasługują świątynie Agrygentu, Selinuntu i Segesty.

Na Sycylii znajduje się również spektakularny wulkan Etna – największy czynny wulkan w Europie. Z jego zboczy można podziwiać śródziemnomorską, wielobarwną roślinność, błękitne zatoki z piaszczystymi plażami oraz otaczający krajobraz.

Lokalna kuchnia przyciąga na Sycylię najbardziej wymagających smakoszy owoców morza, które są codziennie wyławiane przez rybaków i świeżo przyrządzane w restauracjach. Lecz włoska kuchnia to nie tylko posiłki, ale również wykwintne wina produkowane z własnych upraw winorośli, wielosmakowe  kawy (caffe latte i latte macchiato z syropami smakowymi) oraz desery, takie jak canolli lub oryginalna panna cotta.

Dla miłośników nocnego życia także znajdzie się coś na Sycylii. Liczne bary, dyskoteki i kluby przyciągają młodzież taneczną i nowoczesną muzyką, koncertami oraz imprezami tematycznymi. Słoneczna pogoda i złociste plaże pozwalają na organizację imprez do białego rana nad brzegiem morza. Nie zabraknie również atrakcji dla osób lubiących aktywny tryb życia i uprawiających sporty wodne, nawet amatorsko.

Więcej informacji na temat wyspy można znaleźć na stronie http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/wlochy/sycylia.html. Warto zaznaczyć, że oferty Biura Podróży ITAKA na Sycylii należą do najatrakcyjniejszych na rynku usług turystycznych. Dlatego podejmując decyzję o miejscu wakacyjnego wyjazdu, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę opisaną wyspę.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...