Wiosna nad morzem

Statek

PlażaWschód

Wiosna jest czasem, w którym otaczający nas świat budzi się radośnie do życia, przepełniając pozytywną energią wszystkie żyjące istoty. To zarazem przedsmak lata, gdy nie da się nie cieszyć każdym haustem świeżego powietrza.

W tak sympatycznej części roku każda chwila spędzona na łonie natury zaszczepiając nam dawkę wiosennej mocy dlatego wszystkim zainteresowanym polecam wypad nad morze, gdzie w pełni możemy kontemplować otaczający nas świat. Nadmorskie miejscowości, uśpione wcześniej pokrywą śnieżną odradzają się ponownie, zielenieją trawy a ptaki na wydmach niestrudzenie ruszają z budową gniazd.

Nie ma nic przyjemniejszego ponad spacery nad brzegiem morza gdy unosi się wiosenna energia, a powietrze przeładowane jest jodem, którego stężenie jest wyjątkowo duże o tej porze roku. Możemy podziwiać zachody słońca, czy malownicze sztormy, których spektakl jest wówczas dosyć częstym zjawiskiem.

Miejscowości nadmorskie już od pierwszych ciepłych dni przyciągają turystów, choć nie da się ukryć, że wiosną jest dużo spokojniej niż w szczycie letniego sezonu. Mimo wszystko kawiarnie, punkty z pamiątkami czy ogródki piwne są otwarte, moc atrakcji ulicznych jest cały czas dostępna. W Rewalu możemy przejść się Aleją Zakochanych, przysiąść na ławeczce Romea i Julii, czy przy Pomniku Rybaka.

Czeka na nas latarnia morska w Niechorzu i ruiny kościoła w Trzęsaczu, nazywanym także mekką paralotniarzy z całego kraju ze względu na widokowe warunki przyciągające wielu fanów tego sportu. Trasy rowerowe biegnące wśród lasów i nadmorskich jezior, przez wydmy ruchome, wsie kaszubskie czy parki krajobrazowe gwarantują nam dobrą zabawę, po której możemy się zrelaksować w saunie czy podczas masażu w jednym z licznych nadmorskich spa.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Letnie nadbałtyckie kurorty podsumowują kończący się sezon. Czy w tym roku pogoda dopisała? Czy Polacy chętnie podróżowali nad polskie morze? W Kołobrzegu najwięcej turystów wypoczywało w okresie między 15 lipca...
Latarnie morskie

Latarnie morskie

Latarnie morskie na przestrzeni wielu lat były jedynym zwiastunem wybrzeża morskiego dla żeglujących nocami marynarzy. Na dzień dzisiejszy nie tylko są pomocą gdy sztormowe fale zalewają statek a sprzęt elektroniczny...
Spa nad morzem

Spa nad morzem

Czas, który spędzamy nad morzem jest zawsze czasem dobrze spożytkowanym. Kąpiele wśród morskich fal, babki z piasku i zachód słońca rozlewający się po tafli Bałtyku to najbardziej oczywiste plusy, z...