Wiejski wypoczynek w Toskanii w luksusowych warunkach

toscania

toscania1toscania2toscania3

Przyzwyczailiśmy się do tego, że agroturystyka kojarzy nam się z lasami, polami i szczerze mówiąc, nie do końca komfortowymi warunkami. Przede wszystkim ma być swojsko, sielsko i spokojnie, luksusy nie do końca przystają do tej wizji. Co jednak, jeśli marzy nam się pobyt na wsi, smaczne jedzenie, lecz także klimatyczne warunki i dostęp do SPA? Pomóc nam to połączyć, i to nie na polskiej, lecz włoskiej wsi pomoże strona Wakacje w Toskanii.

Różnorodna oferta agroturystyczna we włoskiej Toskanii

Toskania to region, który urzeka pięknem, nic więc dziwnego, że pokochały go gwiazdy kina, celebryci, pisarze oraz bogacze. Spędzając wakacje w Toskanii możemy na plaży natknąć się na hollywoodzkie sławy lub zjeść obiad w restauracji należącej do sławnego kompozytora. W związku z tym, że region przyciąga różnych ludzi – bardzo bogata jest także oferta turystyczna. My polecamy zwłaszcza wyjazdy agroturystyczne, gdyż one w pełni pozwolą nam zakosztować smaku Włoch.

Miejsca na nocleg poszukać możemy zarówno w nowoczesnych wiejskich domach, jak i zameczkach lub dworach, które pamiętają początek poprzedniego millenium. Nocleg w malowniczym klasztorze z XII wieku albo starym latyfundium z połowy XV wieku wcale nie powinien nas dziwić. Zaskoczyć natomiast nas może to, jak szeroki zakres usług świadczą we Włoszech właściciele usług agroturystycznych.

Poranne caffe i masaż oliwkami

Włosi słyną z celebracji życia codziennego i cieszenia się każdą chwilą – tego właśnie spodziewajmy się po tego typu wczasach. Pobyt w Toskanii najlepiej zadedykować ciału i rozpieszczać je na wiele sposób.

Pierwszym z nich może być oddanie się kulinarnej pasji. Włochy to raj dla wielbicieli smacznego jedzenia i dobrych napojów. Czekają tu nas przepyszne pasty i makarony, pizze oraz bardziej skomplikowane dania. Spodziewajmy się, że nasi gospodarze podejmą nas doskonale przygotowana kawą oraz drożdżowymi wypiekami. Jeśli uwielbiamy trufle – możemy wybrać się tam jesienią i wziąć udział w ich poszukiwaniach, a następnie konsumpcji. Do degustatorów alkoholowych trunków przemówią na pewno lokalne festiwale wina, które mają miejsce na przełomie sierpnia i września i przypominają nieco nasze dożynki.

Wiele z gospodarstw agroturystycznych posiada także ofertę SPA – w jej ramach możemy liczyć na masaże, kąpiele (niekiedy także w miejscowych, leczniczych źródłach), okłady z glinki lub wytłoczyn z oliwek i wiele innych. Warto przejrzeć przykładowe propozycje, by znaleźć coś dla siebie.

Piękne widoki i ciekawe miejsca

Toskania to także kilka tysiącleci historii, wspaniałe dzieła sztuki oraz architektury i ciekawe miasta. Warto wspomnieć, że to ojczyzna Michała Anioła i Leonarda da Vinci, a w wielu miastach prowincji natkniemy się na ich ślady. Czeka na nas Krzywa Wieża w Pizie, piękne katedry i zamki. Także przyroda w Toskanii zachwyca – sporo czasu możemy tu spędzić na plażach, wędrując po wzgórzach lub stromiznach.

Dla lubiących miejski zgiełk także się coś znajdzie. Choć Mediolan mieści się w sąsiedniej Lombardii, to jednak we Florencji lub Pizie także znajdziemy butiki znanych projektantów, modne kafejki i dyskoteki.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...