Wakacyjna checklista od ergokantor.pl

checklista_notkaprasowa

Ile razy po przyjeździe do hotelu, okazało się, że zapomniałeś spakować szczoteczki do zębów, piżamy, klapek kąpielowych? To niewielki problem, zawsze możesz odwiedzić pobliski sklep i zaopatrzyć się w niezbędny ekwipunek. A co jeśli zapomnisz dokumentów czy leków? Prezentujemy listę 100 rzeczy, które musisz zabrać na wakacje. Lista przygotowana przez Ergokantor.pl, pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek po przyjeździe na miejsce wypoczynku. Pakowanie z głową? Pakowanie z listą!

Bezstresowe pakowanie na wakacje

Jak bez stresu i gorączkowych przygotowań dobrze spakować się na wakacje? To proste! Pakować się według listy. Warto skorzystać z gotowego rozwiązania, które pozwoli nam zaoszczędzić czas i zagwarantuje, że w naszej walizce nie zabraknie najpotrzebniejszych akcesoriów urlopowicza. Ciekawe zestawianie przygotował w tym roku Ergokantor.pl – lista 100 niezbędnych na wakacjach przedmiotów dostępna jest tu http://ergokantor.pl/100-rzeczy_-ktore-zabrac-na-wakacje.html . Możesz pobrać ją w pliku .pdf i odhaczać wszystkie przedmioty, które chcesz zabrać ze sobą na urlop.

Bez niespodzianek na granicy

Jeśli wybierasz się na zagraniczne wakacje, dobrze przygotuj się do podróży. Sprawdź termin ważności dokumentów – dowodu osobistego, paszportu. Jeśli Twoja podróż odbywa się z międzylądowaniem, upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne wizy (nie tylko kraju docelowego). Opróżnij kieszenie i bagaż podręczny z akcesoriów o ostrych elementach takich, jak scyzoryk, pilnik, cążki do paznokci – nie zostaniesz z nimi wpuszczony na pokład samolotu. Sprawdź jakiego rodzaju produkty możesz wwieźć do kraju docelowego, a które powinieneś zdeklarować przy odprawie celnej. Z bardzo restrykcyjnych przepisów celnych słynie, np.: Australia – przy odprawie celnej należy zgłosić posiadanie ekwipunku turystycznego.

Jak dobrze spakować walizkę?

Zgromadzenie niezbędnego ekwipunku wakacyjnego to dopiero połowa sukcesu. Równie dużym wyzwaniem jest zgrabne umieszczenie wszystkich przedmiotów w walizce. Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie miejsca i nie wygniecenie ubrań jest zrolowanie odzieży. Możesz również zapakować odzież w worki próżniowe i odessać odkurzaczem nadmiar powietrza, ale jest z tym zdecydowanie więcej zabawy. Sporo miejsca w walizce zyskasz, korzystając z mini zestawów kosmetycznych. Twoje kosmetyczka straci na objętości, a walizka na wadze.

Ostatnia rada brzmi… Nie stresuj się. Wakacje to czas na odpoczynek i regenerację sił. Zapakuj niezbędne dokumenty i leki, pilnuj portfela i kart płatniczych, a reszta. Reszta to miły, lecz nie niezbędny dodatek.

Artykuł powstał z inspiracji ergokantor.pl

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...