Wakacje w wyjątkowym miejscu

Park-Ekstremalny-2

Kozi-Grod_basenKozi-Grod_kaszubyKozi-Grod_pokojKozi-Grod_rower-wodnyKozi-Grod_taras-restauracyjnyKozi-Grod_tenisKozi-Grod_wakacje

Wakacje, znów będą wakacje…” – któż z nas nie uśmiecha się na dźwięk tej piosenki. Ale możliwe że uśmiech schodzi nam z twarzy na myśl, że zanim gdzieś się wybierzemy, zanim przywieziemy torbę pełną pamiątek, aparat zdjęć, a głowę wspomnień, trzeba te wakacje po prostu zaplanować.

Wybór nie jest prosty: kuszą nas odległe egzotyczne miejsca, biura podróży próbują nas do siebie przekonać ofertami first lub last minute, znajomi zachwalają słoneczną Hiszpanię, koleżanka z pracy marzy o ekowczasach w gospodarstwie agroturystycznym, jej mąż o ekstremalnej wyprawie na koniec świata, podczas gdy siostra lub szwagier stawialiby raczej na norweskie fiordy. Nie mówiąc już o luksusowym SPA (marzenie wielu kobiet, nie tylko tych zabieganych) czy przyjemnym, najlepiej nieodległym barze, w którym można by się zrelaksować na zwieńczenie kolejnego letniego dnia. I jeszcze dobrze byłoby, żeby okolica była piękna, powietrze świeże, a jedzenie smaczne, aby było co robić i jednocześnie żeby można było odpocząć, bo następne lato dopiero za rok.

Cóż, być może jest takie miejsce, które ma w sobie … wszystkiego po trochu? W dodatku aby tam dotrzeć, nie trzeba spędzać długich godzin na lotnisku ani wydawać fortuny. Może Kaszuby kojarzą się większości z agroturystyką, ale Kozi Gród, to miejsce wyjątkowe, które zaskoczy swoim urokiem. Hotel Kozi Gród położony jest we wsi Pomlewo, 25 kilometrów od centrum Gdańska. Miejsce zapewnia komfortowy nocleg, wyśmienitą kuchnię z miejscowymi niespodziankami kulinarnymi oraz aktywny wypoczynek połączony z możliwością relaksu. Osoby zestresowane, zmęczone lub zwyczajnie spragnione odpoczynku mogą skorzystać z hydromasaży w basenie, rozluźniających kąpieli w jacuzzi i relaksu w saunie. Osoby bardziej aktywne znajdą w ofercie marsz w stylu nordic walking, trening fitness w sali do ćwiczeń, grę w tenisa oraz kręgle. W Kozim Grodzie można także zagrać w siatkówkę, koszykówkę, ping-ponga, badmintona, freesby czy bule, co stwarza świetną okazję do rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu, eliminując zagrożenie nudą czy odruch sięgnięcia po przywieziony z domu laptop. Dzieci mogą, zwłaszcza w czasie złej pogody, zasmakować zwycięstwa nad własnymi rodzicami lub innymi dziećmi w grach planszowych czy też popływać w hotelowym basenie, a w dni słoneczne poskakać na trampolinie, poszaleć na placu zabaw oraz odwiedzić mini zoo, w którym spotkają osiołka, koziołka, kuzkę i kucyka. Wszystkim, którzy mają ochotę na integrację na nieco szerszą skalę, Kozi Gród proponuje atrakcje sportowe i rekreacyjne prowadzone przez animatora w ciągu dnia, a wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek (kto woli bardziej kameralną atmosferę, będzie mógł w tym czasie zrelaksować się w hotelowym pubie). Miłośnicy sportów ekstremalnych będą mogli zagrać w paintball, przejechać się quadami, pochodzić po wodzie w kuli hydrozorbowej, bądź postrzelać z wiatrówki, łuku lub procy. Kto wie, może znajdą się i chętni do udziału w zawodach Sumo. Natomiast tych, którzy są mistrzami wędki Kozi Gród zaprasza do oddania się przyjemnościom wędkowania w stawie rybnym i już teraz życzy udanego połowu.

Jeśli należą Państwo do osób, które nie mogą zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu, mamy dobrą wiadomość: korzystanie z przyjemności i dobrodziejstw hotelu Kozi Gród nie wyklucza możliwości wybrania się na dłuższą, nawet całodzienną wyprawę po okolicy. Pięknym miejscem jest okolica Jeziora Przywidzkiego, skąd widać porośniętą 180-letnim lasem stanowiącą rezerwat przyrody wyspę. W letni dzień miło będzie także wybrać się na wycieczkę rowerową lub zwiedzić Szwajcarię Kaszubską (teren Kaszubskiego Parku Krajobrazowego położonego na północny zachód od Przywidza, ze Wzgórzami Szymbarskimi i Wieżycą). Można też wybrać się do Kartuz, uznawanych za stolicę Kaszub, aby w tamtejszym muzeum zapoznać się z historią i kulturą kaszubską, pojechać do kaszubskiego skansenu we Wdzydzach Kiszewskich lub odwiedzić położone nad trzema jeziorami Chmielno i wstąpić do Muzeum Ceramiki Neclów lub przekroczyć próg starej kaszebszcziej checzy (czyli chaty).

Mamy nadzieję, że podczas tegorocznego sezonu pogoda dopisze nam wszystkim – nawet jeśli nie będzie hiszpańskich upałów, skandynawskie chłody raczej nam nie grożą. Bez względu na aurę z Koziego Grodu wyjadą Państwo w pogodnych nastrojach.

Hotel Kozi Gród

adres: ul. Leśników 3
83-047 Pomlewo – Gdańsk
województwo: Pomorskie
region: Kaszuby
telefon: +48 601 610 453
fax: +48 58 692 07 82
www www.kozigrod.pl