Wakacje w Turcji – w tym miejscu się zakochasz

photo-1446944987594-eb9bb99c6e22

Mimo, że biura podróży prześcigają się w ofertach, turyści dostają propozycję wyjazdów w nawet najbardziej dziwne oraz odległe zakątki świata Turcja wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wbrew pozorom nie jest to tylko miejsce, gdzie można leżeć na plaży i odpoczywać. Turcja to też kraj, gdzie możemy spędzić czas naprawdę aktywnie. Bardzo wielu turystów zakocha się w tym miejscu i będzie chciał tutaj wracać.

Wakacje w Turcji – zdecyduj się na podróż w czasie do czasów starożytnych

Turcję powinni zwiedzić nie tylko miłośnicy wypoczynku na plaży, ale również turyści, którzy lubią poznawać interesujące miejsca związane z historią. Chodzić śladami wydeptanymi przez poprzednie pokolenia.  To tutaj znajdują się dwa zapierające dech w piersiach miasta – Troja i Efez.  To tutaj, w Troi możemy podziwiać skonstruowanego współcześnie (na wzór poprzednika) konia trojańskiego.  W Troi możemy zaobserwować także stare mury miasta i megarony ruiny starych prostokątnych domów.

Efez natomiast (znajdujący się w rejonie Turcji Egejskiej nieustannie uważany jest za najbardziej starożytne miasto w rejonie Morza Śródziemnego.  Obecnie Efez jest miastem handlowym – nieustannie tętni życiem. To tu też wciąż oddaje się hołd bogini płodności Kybele.

Będąc w Turcji nie można oczywiście pominąć najważniejszych kurortów takich jak: Antalya czy też Bodrum. To są idealne miejsca na to, aby rozłożyć leżak, koc na plaży i wypoczywać ciesząc się słońcem i wyjątkowym klimatem. Wspomniane kurorty wybierają często rodziny z dziećmi. W ciągu dnia można wypoczywać na plaży, a wieczorami zwiedzać okolicę, smakować tutejszych dań, poznawać bliżej kulturę Turcji. Zaprzyjaźniać się z nią.

Bez względu na to czy preferujesz aktywny tryb wypoczynku czy może wolisz relaks na plaży Turcja to miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. Jest to region wyjątkowy – bez problemu znajdziemy wiele ofert wycieczek w to miejsce za naprawdę fajną cenę.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...