Viajar a Cracovia! Jak zadziwić gości zagranicznych w Krakowie?

viajar-a-cracovia

Turyści zagraniczni uwielbiają krakowskie Stare Miasto, a także Kazimierz z jego kwartałem żydowskim oraz kopalnię soli w Wieliczce. Miejsca te cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród przybyszy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii oraz innych krajów świata i wprawiają ich w zrozumiały zachwyt.  Co jeszcze w Krakowie i okolicach warto pokazać gościom zagranicznym?

Wyjście poza „turystyczny” Kraków!

Warto rozważyć pokazanie naszym gościom czegoś więcej niż tylko pełnego turystów centrum miasta. Już wyjście na Podgórze może się okazać bardzo ciekawym doświadczeniem. Warto tu odwiedzić Plac Bohaterów Getta i Aptekę pod Orłem, której właściciel, Józef Pankiewicz pomagał mieszkańcom zamkniętej dzielnicy aż do jej brutalnej likwidacji przez niemieckie władze okupacyjne.  Warto również wybrać się na spacer na Rynek Podgórski – cichy i malowniczy z górującym nad nim pięknym, neogotyckim kościołem św. Józefa. Wyprawę można kontynuować, idąc przez urokliwy Park Bednarskiego (usytuowany na terenie dawnego kamieniołomu) na Wzgórze Lasoty z Kopcem Krakusa na szczycie. Ten ostatni obiekt – być może prastara mogiła z czasów pogańskich – za sprawą swej tajemniczości będzie z pewnością interesującym punktem wyprawy!

Zawsze polecamy również odwiedziny w krakowskich klasztorach. Cisza, spokój, wspaniała sztuka sakralna i liczne, niezwykłe pamiątki przeszłości, które można zobaczyć w Opactwie Cystersów w Mogile, u krakowskich Karmelitów na Piasku czy wreszcie u tynieckich Benedyktynów, po prostu olśniewają. Ze względu na dziedzictwo historyczne i wspaniałe krajobrazy warto zaprosić naszych zagranicznych gości na spacer na Zwierzyniec i Salwator lub w okolice eremu Kamedułów na Bielanach. Ta część Krakowa (w stronę niezwykle malowniczego masywu Sowińca) obfituje w przepiękne miejsca, kryjące wyjątkowe budowle (choćby przepiękny, istniejący już w XII wieku kościół Najświętszego Salwatora). Wymienione miejsca to trasy spacerowe bardzo lubiane przez mieszkańców, ale turyści zapuszczają się na nie rzadko. Tymczasem kryją wiele niesamowitych i pięknych niespodzianek!

Nasze doświadczenie przewodnickie podpowiada nam, że ogromnym zainteresowaniem turystów zagranicznych, zwłaszcza z Włoch i krajów hiszpańskojęzycznych cieszy się również zwiedzanie śladami Jana Pawła II. Zdarzają nam się grupy z zakątków świata tak odległych jak Argentyna, które decydują się ‘viajar a Cracovia’ właśnie w celach pielgrzymkowych.

Odrobina kontaktu z małopolską przyrodą

Polecamy również gorąco wypady poza Kraków, na łono natury. Zdecydowanie warto rozważyć zabranie naszych gości do Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest to obszar o wyjątkowych walorach krajobrazowych i przyrodniczych. Wyobraźcie sobie Państwo piękną dolinę otoczoną stromymi, wapiennymi skałami. Z jednej strony górują nad nią ruiny średniowiecznego zamczyska, z drugiej wysokie wzniesienie z wspaniałym punktem widokowym. W okolicy znajdują się dwie ogromne jaskinie, które można zwiedzić, wąwóz o unikatowym mikroklimacie i liczne źródełka. Witajcie w Dolinie Prądnika! Spacer wzdłuż płynącej jej dnem rzeki Prądnik gwarantuje przepiękne widoki i przepiękne wspomnienia!

Pamiętajmy, że z Ojcowa łatwo dojechać lub dotrzeć pieszo (a może rowerem?) do Pieskowej Skały, gdzie wznosi się przepiękny zamek przebudowany pod koniec XVI wieku w stylu renesansowym, a tuż obok słynna Maczuga Herkulesa!

Przez żołądek do serca

Z pewnością macie Państwo w Krakowie swoje ulubione miejsca i lokale. Zaproście Waszych gości na typowo polskie przysmaki! Pierogi, kartacze, barszcz, schabowy, a może po prostu śledzik i wódeczka? Zawsze uważaliśmy, że gastronomia to pierwszy krok do poznawania innej kultury!

Czas spędzony przy wspólnym biesiadowaniu, kawie, lampce wina czy lokalnym piwie to także okazja, żeby zakosztować wyjątkowego klimatu i nieco leniwego trybu życia. Naszym zdaniem łączy on Krakowian z mieszkańcami rejonów Europy położonych znacznie dalej na południe (kolejny powód, żeby… viajar a Cracovia!).

Jeśli potrzebujecie Państwo więcej pomysłów, usług profesjonalnego Krakow city guide lub po prostu rady, odwiedźcie nasz portal http://guiacracovia.es i skontaktujcie się z nami!

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kraków atrakcyjny nie tylko latem

Kraków atrakcyjny nie tylko latem

Zimowy urlop? Najchętniej w górach, najchętniej w Zakopanem. Każdemu marzy się kulig, oscypki z żurawiną i spacer zaśnieżoną doliną. A gdyby tak zmienić konwencję i wyruszyć zimą do miasta? Wypad w...
„Guide Cracovie” – coraz więcej przybyszy znad Sekwany w Grodzie Kraka!

„Guide Cracovie” – coraz więcej przybyszy znad Sekwany w Grodzie Kraka!

Czy Kraków może zachwycić mieszkańców Paryża lub innych przepięknych miast Francji? Okazuje się, że tak! Jesteśmy licencjonowanymi przewodnikami miejskimi i od dawna już obserwujemy wzrost zainteresowania usługami przewodnickimi w języku...
Ciekawe miejsca na konferencje w Krakowie

Ciekawe miejsca na konferencje w Krakowie

Przedstawiamy trzy ciekawe miejsca na konferencje w Krakowie: nowoczesny hotel, zabytkową rezydencję oraz browar z wieloletnimi tradycjami. BROWAR LUBICZ ul. Lubicz 17J To jeden z ciekawszych obiektów konferencyjnych...