Turystyka motywacyjna

wietnam-aplanetpl

W jaki sposób zatrzymać w firmie długoletnich i najbardziej wartościowych pracowników? Co zrobić w sytuacji, gdy płacowe czynniki motywacyjne przestają wystarczać? Takie pytania zadają sobie szefowie zespołów, czy pracownicy działów HR w większych firmach.

 Wyjazd jako forma nagrody

Odpowiedzią na powyższe pytania są pozapłacowe czynniki motywacyjne, wśród których istotną rolę odgrywają firmowe podróże motywacyjne, zwane również wyjazdami nagrodowymi czy też turystyką incentive. Jest to rodzaj turystyki, której organizatorem (albo raczej sponsorem) jest pracodawca, a uczestnikami – najczęściej pracownicy lub ważniejsi klienci danej firmy. Wyjazd może być nagrodą za zaangażowanie w pracę, za pomyślnie zakończony projekt czy dobre wyniki sprzedażowe w określonym czasie.

Forma wyjazdu, jego destynacja oraz program może być w praktycznie dowolny i uzależniony jest tylko od budżetu. Cel jest taki, aby wyjazd był atrakcyjny i na długo pozostał w pamięci uczestników. Nie ma tu miejsca na oszczędności (oczywiście w granicach rozsądku). Z założenia, dobrze zmotywowany do pracy pracownik, przyniesie firmie w przyszłości korzyści przewyższające wydatki poniesione na taką formę motywacji. Po prostu: najlepsi mają pracować dla nas, a nie dla konkurencji.

Przykładowe wyjazdy

Zadaniem organizatora wyjazdu jest przygotowanie ciekawego programu, odpowiadającego preferencjom jego uczestników. Ciekawym pomysłem jest wyjazd do Monako, połączony z udziałem w wyścigach Formuły 1 i specjalną sesją treningową podczas której uczestnicy będą mogli poczuć adrenalinę i przysłowiowy wiatr we włosach za kierownicą samochodu wyścigowego. Innym przykładem może być wyjazd do Tanzanii z możliwością wejścia na najwyższy szczyt Aftyki – Kilimandżaro lub pobyt w Hiszpanii, połączony ze zwiedzaniem, poznawaniem kultury i miejscowych obyczajów oraz wieczorną zabawą. Ważne jest aby atrakcje zostały przygotowane odpowiednio do możliwości i zainteresowań uczestników. Czasami na wyjazdy firmowe zapraszane są również osoby towarzyszące lub same wyjazdy łączone są z udziałem w zagranicznej konferencji, czy w targach branżowych. Możliwości jest naprawdę wiele.

Organizacja wyjazdu

Jeśli w imprezie bierze udział większa liczba osób, jej organizacja może być sporym przedsięwzięciem. Planując wyjazd motywacyjny, warto zwrócić się do firm czy biur podróży, które zamjują taką formą turystyki, znają oczekiwania klientów i potrafią zaproponować program imprezy dostosowany do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Na stronie firmy Grupa Adventure Planet znaleźć można ofertę oraz galerie z kilku wybranych wyjazdów incentive.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...