Turystyczne klejnoty Egiptu

hurghada

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sharm El Sheikh

Największy kurort Synaju. Piękne plaże, wspaniałe rafy koralowe, malownicze zatoki. Nie powinno zatem dziwić, że Sharm El Sheikh jest często nazywany Perłą Egiptu.

Kurort położony jest nad trzema zatokami: Shark Bay, Naama Bay i Maya Bay z Hatabą. Park krajobrazowy Ras Muhamed upodobali sobie pasjonaci nurkowania. Dla odważnych właściciele hoteli przewidzieli nawet nurkowanie z rekinami w Shark’s Bay. Mniej żądni przygód zapewne zadowolą się wieczornymi przejażdżkami kładami.

Będąc najważniejszą miejscowością wypoczynkową w basenie zatoki Aquaba, Sharm El Sheikh jest równocześnie wspaniałą bazą wypadową na wycieczki do Gizy i Kairu, jak i na Górę Mojżesza. Reasumując : słoneczna pogoda przez cały rok, bliskość raf koralowych, bardzo szeroka i bogata oferta hotelarska oraz gastronomiczna sprawiają, że kto przyjechał tu raz, na pewno będzie chciał wrócić. Zarówno dla wybierających się do Sharm El Sheikh pierwszy raz, jak i tych wracających ważnym adresem będzie strona http://www.fly.pl/egipt/.

Hurghada

To piękne miasto, położone nad brzegiem Morza Czerwonego, jeszcze 30 lat temu było niewielką osadą rybacką. Dziś stanowi jeden z dwóch najpopularniejszych kurortów turystycznych w Egipcie. Słoneczna pogoda trwająca niemalże cały rok, piękne, długie piaszczyste plaże – nie ma się co dziwić, że kurort ten cieszy się taką sławą. Zarówno turyści kochający ciszę i spokój, szukający relaksu, miłośnicy aktywnego wypoczynku czy też lubujący się w bogatej historii Egiptu, zawartej w pozostałościach po czasach Faraonów znajdą w Hurghadzie coś dla siebie.

Kurort składa się z trzech części. Najstarszą jest Al Dahar z bazarem pełnym sklepików.
W Hurghadzie znajduje się również największy meczet, Koptyjski Kościół czy Akwarium.

Centrum Hurghady to Sakalla – dzielnica ciągnąca się przez ok. 2 km. Jeśli chcemy odwiedzić dyskotekę, sklep z pamiątkami czy niedrogą restauracją lub pub, nie mogliśmy trafić lepiej.

Osobną część stanowi strefa hotelowa oddalona od centrum kilka kilometrów, gdzie znajduje się większość hoteli. Można jest znaleźć na http://www.fly.pl/egipt/.

Gdyby komuś Hurghada wydała się za mała, jej region obejmuje jeszcze kilka większych kurortów, między którymi podziwiać można około 50 raf koralowych. Cóż … Żyć, nie umierać.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...