Toskania na Podhalu

toskania

Toskania, z włoskiego Toscana, to kraina przepięknych krajobrazów i kamiennych miast o stromych uliczkach, aromatycznego wina, oliwy z oliwek, płonącego słońca, miejsce natchnione, gdzie średniowieczne malarstwo osiągnęło wymiar boski, gdzie powstał renesans, gdzie żyli i pracowali tacy artyści jak Michał Anioł, Dante, Botticelli…

 „To, gdzie się jest, znaczy czym się jest. Im głębiej owo miejsce przenika w jaźń, tym bardziej się umacnia więź z owym miejscem. Wybór miejsca nigdy nie bywa przypadkowy, to wybór czegoś, czego się pragnie”

Pod Słońcem Toskanii

Toskania to niezaprzeczalnie jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Kolorowe wzgórza, aleje pełne wysokich tui i cyprysów, winnice, gaje oliwkowe i zamki to obraz charakteryzujący ten region Włoch.

Miejsce magiczne i niezapomniane, odwiedzane zarówno przez celebrytów, jak i tysiące turystów z całego świata. Każdy z nas marzy o tym by wybrać się do Włoch na wakacje i zwiedzić takie miejsca jak: Florencja, Siena, Livorno, Piza, Arezzo, Prato czy Grosseto.

Nie trzeba jednak jechać do odległej Italii, by poczuć prawdziwy smak Toskanii.

Wszystkich miłośników włoskich klimatów zapraszamy na Podhale do Murzasichla.

Tak, to prawda! W Murzasichlu, małej miejscowości znajdującej się nieopodal Zakopanego, powstała Villa Toscana – esencja włoskiego smaku i aromatu.

„To co jesz z przyjemnością nie może Ci zaszkodzić”

(Victoria Cosford „Amore i amaretti”)

Skoro mowa o smakach i aromatach, musimy zacząć od kuchni. Nasz włoski kucharz na Wasze życzenie wyczaruje autorskie potrawy przygotowane z oryginalnych produktów. W menu znajdziecie włoskie zupy (np. minestrone, suppa di pommodoro, suppa di pesto), sałatki, wyśmienite pasty, dania mięsne, oszałamiająco pachnące pizze, no i oczywiście desery (np. tiramisu).

Szczególnie polecamy włoskie kopytka szpinakowe gnocchi i tortelloni. Specjalnością kucharza są finezyjne uszka nadziewane owocami – fiocchi – podawane w sosie gorgonzola.

„Życie jest jak butelka dobrego wina.

Niektórzy zadowalają się czytaniem etykiety na opakowaniu,

inni wolą spróbować jego zawartości ”

(Anthony de Mello „Śpiew ptaka”)

W Villi Toscana znajdziecie szeroki wybór wytrawnych win włoskich ( czerwonych, białych, różowych). Szczególnie polecamy Italo Cescon, wino pochodzące z rodzinnej winnicy znajdującej się w regionie Veneto. W naszej piwniczce można znaleźć także klasyczne włoskie wina takie jak: Chianti, Pinot Grigio, Pinot Nero, Montepulcciano d Abruzzo, Barolo, Brunello di Montalcino, Nero d Avola.

 „Kawa jest złotem prostego człowieka”

(Abd Al Kadir)

Słoneczna Italia każdemu kojarzy się z kawą. Na Wasze życzenie podajemy klasyczne mieszanki Arabiki i Robusty, przygotowywane we włoskich macchinetach. Polecamy espresso, macchiato oraz corretto z odrobiną grappy.

W naszej ofercie możecie znaleźć liczne mieszanki herbat owocowych i czarnych, a także herbaty czerwone, zielone, białe.

Propagujemy naturalne kosmetyki marki Idea Toscana, które można wypróbować i nabyć w czasie pobytu w naszej willi. Linia Prima Spremitura oznacza kosmetyki produkowane na bazie toskańskiej oliwy z oliwek extra virgin. Wszystkie zawierają cenną mieszankę olejków eterycznych pochodzenia roślinnego. Posiadają one szczególne właściwości nawilżające, zmiękczające i odżywiające. Dają uczucie świeżości na cały dzień.

Villa Toscana – Twój kawałek Włoch na Podhalu!

Informacja o obiekcie:

Villa Toscana Bed&Breakfast

Dane kontaktowe

adres:ul. Budzowa 2a
34-531 Murzasichle k. Zakopanego
województwo:Małopolskie
telefon:+48 18 208 42 46, +48 503 026 140

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Wspomnienia o słonecznej Toscanii

Wspomnienia o słonecznej Toscanii

Wspomnienia o słonecznej i aromatycznej Toscanii, dokładnie takiej jak w wierszu Tomasza Pietrzaka, były natchnieniem dla właścicieli villi. Postanowili oni stworzyć oazę spokoju, słoneczną i ciepłą jak Italia, villę Toscana,...
Szlakiem Jezior Tatrzańskich

Szlakiem Jezior Tatrzańskich

Gdy zbliża się weekend, słońce za oknem kusi, a my nie możemy podjąć decyzji czy jechać w góry czy na Mazury, Polski krajobraz sam podsuwa nam pod nos idealne rozwiązanie...
Sylwester w Zakopanem

Sylwester w Zakopanem

Pod koniec grudnia, gdy zima powinna nam się już pokazać w całej swej śnieżnej okazałości świętujemy nadejście nowego roku. Dalekosiężne plany i obietnice lepszego jutra snują się swoją noworoczną mgiełką...