Sylwester, Nowy Rok i… morze!

Snowman on a summer vacation

Pierwsze ozdoby świąteczne pojawiające się na sklepowych półkach to nie tylko początek bożonarodzeniowej gorączki. W tym samym czasie wiele osób zaczyna planować sposób spędzenia sylwestrowej nocy oraz Nowego Roku. Można zdecydować się zarówno na prywatkę ze znajomymi, bal na sali lub klubowe szaleństwo do białego rana. Warunek jest jeden – każdy pragnie spędzić tę szampańską noc w gronie przyjaciół lub drugiej połówki w naprawdę wyjątkowej atmosferze. Z tej przyczyny dużą popularnością cieszą się w tym czasie dalsze wyprawy. I o ile wcześniej Polacy najchętniej bawili się w górach, o tyle dzisiaj można zaobserwować coraz większe zainteresowanie ofertami sylwestrowymi licznych hoteli i kurortów położonych nad morzem.

Nadmorski Nowy Rok

Szaleństwa sylwestrowej nocy w górach cieszą się niesłabnącą popularnością. Stoki górskie i urokliwie miasteczka pozwalają poczuć prawdziwy klimat zimy, natomiast sama obecność gór naokoło wprowadza aurę tajemniczości i zapewnia niezapomniane widoki. Przy okazji imprezy sylwestrowej wiele osób korzysta ze sposobności do aktywnego wypoczynku na nartach czy snowboardzie. Po co w takim razie jechać nad morze, które wciąż jeszcze kojarzy się głównie z letnim sezonem, gorącym piaskiem i wakacyjnym lenistwem? - Latem to właśnie nad Bałtykiem życie płynie najbardziej intensywnie, ze względu na urlopowiczów zjeżdżających z całego kraju. Zima, chociaż równie piękna, wprowadza niezwykłą kameralną atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i oderwaniu się od codzienności. Nie znaczy to jednak, że tylko pragnący ciszy i spokoju spędzą satysfakcjonującego Sylwestra na północy kraju. Kluby, nadmorskie miasta i hotele proponują specjalne noworoczne oferty i możliwość spędzenia prawdziwie szampańskiej nocy. Toast o północy i spektakl sztucznych ogni nad brzegiem Bałtyku czynią tę chwilę niezapomnianą - przekonuje specjalista Hotelu Nadmorskiego**** w Gdyni.

Zalety wyjazdu nad morze

Porównanie Sylwestra nad morzem i w górach jest właściwie niemożliwe, gdyż wszystko i tak zależy od indywidualnych oczekiwań względem wyjazdu. Fani białego szaleństwa, którzy przy okazji imprezy marzą o poszusowaniu na nartach, siłą rzeczy zdecydują się na góry. Ale wszyscy inni, którzy chcą po prostu świetnie spędzić ten czas, powinni wybrać oryginalne rozwiązanie, jakim jest morze. Zwłaszcza że oferty dobrych hoteli w tym okresie są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających gości – zarówno pod względem menu, jak i proponowanych atrakcji czy udogodnień.

Nadmorskie kurorty proponują najróżniejsze sposoby spędzania wolnego czasu. W najlepszych kompleksach hotelowych można korzystać z sauny, basenu czy siłowni lub relaksować się w SPA. Dla przykładu w hotelu Nadmorskim istnieje możliwość wyboru pomiędzy kilkoma pakietami wyjazdowymi – coś dla siebie znajdzie zarówno amator joggingu, gry w tenisa, jak i zdrowego trybu życia lub zabiegów upiększających. Bałtyk zimą wprowadza pewnego rodzaju wyciszającą atmosferę, dlatego wielu wczasowiczów po szalonej sylwestrowej nocy chętnie korzysta z przechadzki brzegiem morza.

Jak zaplanować Sylwestra nad morzem?

Decydując się na nadmorskie sylwestrowe szaleństwo, warto zadbać o to, aby kwestie organizacyjne nie zepsuły pobytu. Należy szczegółowo zapoznać się z ofertami poszczególnych hoteli i rozsądnie wybrać lokalizację. O ile w sezonie letnim dużą popularnością cieszą się mniejsze kurorty, o tyle zimą najchętniej odwiedzane są duże miasta. W większych aglomeracjach dużo łatwiej o znalezienie dobrego hotelu, położonego w malowniczej okolicy i proponującego warte uwagi oferty spędzenia tego wyjątkowego czasu. Sylwester spędzony np. w Gdyni to gwarancja dobrej zabawy oraz świetna okazja do zwiedzenia nadmorskiej miejscowości w urokliwej, zimowej scenerii.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Letnie nadbałtyckie kurorty podsumowują kończący się sezon. Czy w tym roku pogoda dopisała? Czy Polacy chętnie podróżowali nad polskie morze? W Kołobrzegu najwięcej turystów wypoczywało w okresie między 15 lipca...
Latarnie morskie

Latarnie morskie

Latarnie morskie na przestrzeni wielu lat były jedynym zwiastunem wybrzeża morskiego dla żeglujących nocami marynarzy. Na dzień dzisiejszy nie tylko są pomocą gdy sztormowe fale zalewają statek a sprzęt elektroniczny...
Spa nad morzem

Spa nad morzem

Czas, który spędzamy nad morzem jest zawsze czasem dobrze spożytkowanym. Kąpiele wśród morskich fal, babki z piasku i zachód słońca rozlewający się po tafli Bałtyku to najbardziej oczywiste plusy, z...