Sycylia – idealny pomysł na wczasy

36176462466_255c0b1eaf_b-1

5277241688_c0a25546bb_b6359091513_2df57e504c_b-13628861542_9a70b0fbe5_b

Sycylia znajduję się na południu Włoch, panuje tam beztroski oraz spokojny klimat. Również wybraliśmy 5 najpiękniejszych miejsc które musisz odwiedzić będąc w Sycylii.

Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego, mieszka tam ponad 5 milionów ludzi. Stolicą wyspy jest Palermo. Grecy pozostawili po sobie wiele spaniałych świątyń oraz teatry, zaś Rzymianie upiększyli te miasta mozaikami.  Wyspy zwiedza się wodnymi taksówkami, ale największą atrakcją jest wciąż czynny wulkan Stromboli oraz kąpiele w siarkowym błocie na wyspie Vulcano.

1. Wulkan Etna – Wycieczka

Nikogo na pewno nie zaskoczy, że pierwsze miejsce otrzymuje wulkan Etna, na każdym robi wrażenie. Jest to obecnie największy i najwyższy w Europie stożek wulkaniczny. Wulkan ten jest uważane za niezwykłe naturalne laboratorium naukowe, jego stoki i otoczenie to teren badań geologicznych.

2. Skarby Palermo – Zabytki

Od ponad 1000 lat Palermo jest bezimiennie stolicą Sycylii, jest bardzo kulturalną, gospodarczą oraz turystyczną miejscowością. Głównie gałęzie gospodarki jest turystyka oraz usługi, handel i rolnictwo. Głównym zabytkiem stolicy Sycylii jest pozostałości murów rzymskich, punickiej nekropolii, pałac królewski zwany Pałacem Normanów.

3.Katedra w Monreale

Kościół katedralny pod wezwaniem Matki Boskiej w Monreale. Jest to jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych w całej Europie. Monreale – niesamowita katedra i kompleks do niej przyległy, która z wewnątrz wygląda dość nie pozornie, a w swoim wnętrzu kryje naprawdę znakomite dzieła sztuki.

4. Syrakuzy – Liczne atrakcje

Drugim największym miastem na liście są Syrakuzy. Między innymi znajduje się tam : Park Archeologiczny, do największych atrakcji można zaliczyć: -Teatr Grecki z V wieku p.n.e – zlokalizowany na wzgórzu Temenite. -Amfiteatr rzymski – trzeci co do wielkości po Koloseum w Rzymie i Amfiteatrze w Weronie. – Ołtarz Hierona II – pozostałości po największym ołtarzu poświęconym Zeusowi.

5. Nekropolia Pantalica

Jest bardzo rzadko odwiedzana przez turystów, dlaczego ? – na trasie Katania-Syrakuzy, znajduje się głęboko w górach i by do niej dojechać, trzeba nadłożyć klika godzin, ale naprawdę WARTO !

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...