SŁAWA – skarb przyrody w woj. lubuskim

SONY DSC

Sława 2

Miasto Sława – położone nad brzegami malowniczego Jeziora Sławskiego, otoczonego  prawdziwym skarbem  -  przyrodą i niezaprzeczalnymi walorami turystycznymi.

Jezioro Sławskie charakteryzuje się wielkością i pięknem, a brzegi zasnute mgłą wydają się nie mieć końca. Linia brzegowa jeziora jest bardzo urozmaicona. Znajdują się tu liczne zatoki, półwyspy i wyspy. Wokół jeziora zlokalizowanych jest około 40 ośrodków wypoczynkowych o różnym standardzie, zapewniając komfort wypoczynku dla odwiedzających je Gości.

Sława jest wymarzonym miejscem dla osób zmęczonych pracą, szalonym tempem życia i codziennością a  przybywający tam Turyści odnajdują spokój wśród natury, kojąc emocje pięknymi pejzażami.

Wodniakom mamy do zaoferowania między innymi: windsurfing i żagle. Każdego roku nad jeziorem, organizowane są Międzynarodowe Regaty i Zawody Żeglarskie. Jezioro Sławskie jest wprost wymarzonym miejscem do kontemplowania jego piękna pod żaglami! Od 2008 roku odbywają się tu Regaty o Puchar Polski w klasie Omega a wiosną organizowany jest Ogólnopolski Festiwal Bluesowy „Las, Woda & Blues”, którego X edycja będzie miała miejsce w 2016 r.

Oprócz osób, które mają wiatr w żaglach, również wędkarze znajdą coś dla siebie. Wszystkie wody obwodu objęte są strefą ciszy, dlatego też nic nie zakłóca spokoju i choć przez chwilę można poczuć prawdziwy oddech przyrody… Turystom, którzy nie przepadają za wodą,  mogą wziąć udział w wycieczce rowerowej lub pieszej po czystych i jakże pięknych okolicach! Na terenie gminy znajduje się m.in.: szlak zielony, żółty oraz dwie ścieżki przyrodniczo-leśne. Niedaleko Sławy (w Lubiatowie) znajduje się również ścieżka konna – Szlak Konny Dwóch Pętli oraz rancho dla osób chcących spędzić wczasy w siodle.

Sława jest warta odwiedzenia także przez miłośników caravaningu, ponieważ Camping nr 261 “Słoneczny” zdobył III miejsce w konkursie na najlepszy polski camping  “Mister Camping 2009″,  który Polska Federacja Campingu i Caravaningu organizuje już od ponad 45 lat, we współpracy z Departamentem Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Polską Organizacją Turystyczną. W ramach konkursu oceniany jest stan zagospodarowania i wyposażenia campingu, jego czystość i estetyka, rodzaj i jakość świadczonych na nim usług, oznakowanie campingu i dojazdu do campingu oraz profesjonalizm i kultura obsługi.  Tym bardziej gmina Sława jest dumna z otrzymanego tytułu, ponieważ przy ocenie campingu, jury konkursu uwzględnia również opinie turystów krajowych i zagranicznych, co jest najlepszym wyznacznikiem najwyższego poziomu zadowolenia Gości.

Ważniejsze imprezy, które odbywają się cyklicznie w sezonie wiosenno-letnim:

-  Ogólnopolski Festiwal Bluesowy „Las, Woda & Blues”

- Jarmark Produktu Lokalnego

- Zawody w Triathlonie

- Papieski spływ kajakowy

- Dni Morza

- Zlot Garbatych Bolidów

- Sławska Noc Reggae

- Summer Rock Festival

- Bluesobiegi Sławskie

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...