Rodzinne wakacje nad morzem

2

Latem polski Bałtyk jest najpiękniejszy, chociaż w pozostałych porach roku też zachwyca. Przed wyjazdem na wakacje warto zastanowić się, jaki jest cel naszej podróży i co chcemy zobaczyć. Ostatnio często wybierany jest pobyt w ekskluzywnym apartamencie o wysokim standardzie. Gdy już rozważymy te kwestie, będziemy mogli rozpocząć poszukiwania wymarzonego miejsca na rodzinne wakacje nad morzem.Do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych zaliczamy m.in.: Władysławowo, Łebę, Darłowo, Kołobrzeg, Niechorze. Poniżej przedstawiamy kilka informacji o każdej z nich.

Władysławowo

Jest to miasto położone w województwie pomorskim, w powiecie puckim. Władysławowo od Warszawy oddalone jest zaledwie o około 450 km. We Władysławowie panuje przyjazny dla zdrowia klimat, a powietrze niesie ze sobą zapach jodu. Jest to doskonałe miejsce na wakacje z dzieckiem jak i szalony młodzieńczy wypad. We Władysławie, poza piękną plażą i morzem, znajdziemy dużo atrakcji dla rodzin. Podróżujących i poszukujących nocnych wrażeń zadowolą liczne kluby i kawiarnie. Władysławowo dysponuje rozbudowaną bazą noclegową. Znajdziemy tutaj liczne hotele i apartamenty. Chcąc zarezerwować nocleg w luksusowych apartamentach można skorzystać z usług Apart Hotelu Gwiazda Morza – apartamenty Władysławowo.

Łeba

Łeba leży w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim. Jadący ze stolicy mają do przebycia około 500 km. W Łebie oprócz szerokich plaż nie trudno natknąć się na przepiękne piaszczyste wydmy. Łeba jest miastem z trzech stron otoczonym wodą, od wschodu jeziorem Sarbsko, od zachodu jeziorem Łebsko, a od północy Bałtykiem. W Łebie każdy członek rodziny znajdzie dla siebie jakieś atrakcje, zatem jest to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Łeba podobnie jak Władysławowo dysponuje duża bazą noclegową.

Darłowo

Leży w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim. Podróżujący z Warszawy, aby dojechać do Darłowa muszą pokonać około 530 km. Darłowo szczyci się szerokimi i długimi plażami, o jasnym i czystym piasku. Jest to miejsce lubiane przez turystów. W Darłowie nie można się nudzić. Popołudniami jest co zwiedzać, więc jeśli Twoja rodzina podczas wakacji lubi odkrywać nowe zabytki, to warto zarezerwować wakacje właśnie tutaj. Wśród kwater prywatnych, pensjonatów i hoteli na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Kołobrzeg

Miasto to leży w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim. Jadąc z Warszawy do pokonania jest około 560 km. Kołobrzeg jest miastem przyjaznym wszystkim podróżującym. Obok pięknych plaż znajdziemy w nim dobrze rozbudowaną strukturę miejską, liczne zabytki i atrakcje turystyczne. W mieście znajduje również się uzdrowisko, w którym leczone są rozmaite choroby m.in. reumatologiczne, układu nerwowego, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne. Zatem jest to miejsce dla turystów chcących cieszyć się pięknem Bałtyku, ale i dla tych, którzy chcą poprawić swój stan zdrowia. Wśród okazałej bazy noclegowej na wyróżnienie zasługują liczne sanatoria, domy wypoczynkowe oraz hotele.

Niechorze

Jest położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim. Jest to w zasadzie wieś sołecka oddalona od Warszawy o około 660 km. Niechorze sąsiaduje z bardzo lubianym Rewalem i mimo, że to wakacyjne miejsce jest położne dość daleko od stolicy, to turyści je uwielbiają. Blisko stąd do Szczecina, którego również można zwiedzić. W samym Niechorzu możemy podziwiać piękne plaże i korzystać z oferty jaką proponują liczne bary i kawiarnie. Baza noclegowa jest zadowalająca.

fot. www.gwiazdamorza.com

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Letnie nadbałtyckie kurorty podsumowują kończący się sezon. Czy w tym roku pogoda dopisała? Czy Polacy chętnie podróżowali nad polskie morze? W Kołobrzegu najwięcej turystów wypoczywało w okresie między 15 lipca...
Latarnie morskie

Latarnie morskie

Latarnie morskie na przestrzeni wielu lat były jedynym zwiastunem wybrzeża morskiego dla żeglujących nocami marynarzy. Na dzień dzisiejszy nie tylko są pomocą gdy sztormowe fale zalewają statek a sprzęt elektroniczny...
Spa nad morzem

Spa nad morzem

Czas, który spędzamy nad morzem jest zawsze czasem dobrze spożytkowanym. Kąpiele wśród morskich fal, babki z piasku i zachód słońca rozlewający się po tafli Bałtyku to najbardziej oczywiste plusy, z...