Relaksujący weekend w SPA na Mazurach

Beautiful sexy woman evening make up dark eye eyelashes

Odrobina luksusu w magicznej krainie polskich jezior znajduje się w zasięgu ręki każdego z nas. Po długiej i wyczerpującej zimie o chwili wytchnienia marzymy wszyscy. A gdzie uda nam się lepiej wypocząć niż pośród niezmąconej ciszy mazurskich lasów, spoglądając na romantyczne zachody słońca?

Na weekend albo dłuższy wypoczynek polecamy okolice czwartego co do wielkości jeziora Wulpińskiego, a zwłaszcza kilkuhektarowy półwysep, rozdzielający jezioro na dwie części, który w całości należy do kompleksu Hotel Marina Club. Trudno wyobrazić sobie bliższy kontakt z naturą. W okolicy znajduje się osiem wysp i wysepek pokrytych lasem liściastym, z których największa nosiła od niepamiętnych czasów wdzięczną nazwę Baciów Ostrów, następnie Petrykowski Ostrów. Na początku XX wieku wybudowano tam miejsce wycieczkowo-rozrywkowe, a wyspie nadano nazwę Herta. Doskonałe warunki przyrodnicze sprawiają, że okolica obfituje w różnorodne gatunki ptaków, które czynią tutaj więcej zamieszania niż człowiek. Lasy pełne ptactwa, wody pełne ryb – jezioro Wulpińskie bowiem to dom dla trzech gatunków – szczupaka, węgorza i siei. Warto też dodać, że kompleks to także miejsce przyjazne naszym czworonożnym pupilom.

W okolicy znajdziemy również rezerwaty przyrody roślinności torfowej – torfowisko śródleśne porośnięte borem sosnowym. Na półwyspie, nad szeroką na około 100 m cieśniną, znajduje się tylko Marina, co gwarantuje spokój nawet najbardziej wymagającym turystom. Co ważne, ingerencja w środowisko naturalne jest tutaj niewielka, zarówno wygląd hotelu, jak i otaczająca go atmosfera doskonale współgrają ze środowiskiem naturalnym Warmii. Lasy, jeziora, uroczyska, romantyczne i kręte ścieżki, dzika, nieokiełznana przyroda -  słowem idealna przestrzeń do aktywnego odpoczynku.

Turyści, którzy cenią sobie nie tylko bliskość natury, ale pragną również znaleźć rozrywkę w mieście, także znajda coś dla siebie. Niezaprzeczalnym atutem jest bowiem sąsiedztwo Olsztyna, położonego zaledwie 12 kilometrów na północny-wschód, gdzie lasy zajmują aż 21% powierzchni miasta. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego jest bogata w liczne zabytki architektoniczne, wśród których należy wyróżnić m.in. gotycki zamek kapituły warmińskiej z II połowy XIV w., bazylikę katedralną św. Jakuba, Stary ratusz czy Dom oczyszczenia. Ale Olsztyn to także nowoczesne rozrywki: w mieście znajduje się Galeria Warmińska ze 170 sklepami oraz restauracjami czy Multikinem. Ciężko wspomnieć o wszystkich atrakcjach, jakie oferuje nam okolica. Poprzestaniemy więc na tym, a Państwa zachęcamy do samodzielnego odkrywania pięknych wartościowych miejsc Pojezierza Mazurskiego.

Do powyższego opisu warto dodać jeszcze informację dla koneserów golfa, bo dla nich również nie zabraknie tutaj rozrywek. W pobliskiej, oddalonej o 2 kilometry od hotelu wsi – Naterkach – znajdziemy profesjonalne 18-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej. Miłośnikom tegoż sportu hotel Marina Club, zapewnia nie tylko wygodny transport na trasie hotel-pole-hotel, ale również symulator golfa, umożliwiający trenowanie w komfortowych warunkach ulubionego sportu zarówno w lecie, jak i pozostałych porach roku.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...