Puszcza Białowieska

puszcza

Polska szczyci się wieloma miejscami, gdzie kontakt z przyrodą jest niezwykle bliski. Świadczy o tym fakt, iż na jej obszarze znajdują się aż 23 parki narodowe. Do jednego z najbardziej cenionych zaliczamy Białowieski Park Narodowy. Czym się wyróżnia?

Przede wszystkim został odznaczony jako rezerwat biosfery UNESCO i klasyfikuje się na liście UNESCO. Ponadto posiada dyplom Europy.

W Białowieskim Parku Narodowym znajduje się Puszcza Białowieska, do której chętnie przyjeżdżają wszyscy zwolennicy flory i fauny. Obszar puszczy rozciąga się na 150 tys. ha, które należą zarówno do Polski jak i Ukrainy. Jak można zwiedzać ten leśny kompleks?

Dla przyjezdnych wyznaczone są szlaki, po których mogą przemieszczać się pieszo, na rowerze lub bryczką. Co więcej w niektórych miejscach możliwe jest wędkowanie oraz pływanie.

Cechą charakterystyczną Puszczy Białowieskiej jest obecność żubrów, które osiedliły się w tym rejonie. Naturalne środowisko niewątpliwie im służy, przez co stanowią największą atrakcję.

Grafika: Przykuta (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...