Prom do Szwecji, czyli morska podróż życia

nsmail-51

Niezapomniana przygoda, zapierające dech w piersiach widoki, serdeczni ludzie, malownicze wsie i tętniące życiem metropolie to jedynie nieliczne z atrakcji, których można doświadczyć podróżując samochodem. A gdyby tak pokusić się o zwiedzanie innego kontynentu? Choć podróż samolotem ma wiele zalet, uniemożliwia podziwianie zachwycających widoków, a także wiąże się z niewielkim bagażem, który można zabrać ze sobą na pokład. Sposobem na pokonanie wszystkich tych ograniczeń jest podróż promem, np. do przepięknej i nieodgadnionej Karlskrony.

Prom do Szwecji – dlaczego warto?

Podróż promem jest w wielu sytuacjach jednym z najbardziej komfortowych środków komunikacji. Co więcej, stanowi świetną alternatywę dla samolotu, a przy tym znakomicie sprawdza się w przypadku dalekich podróży z całą rodziną, a nawet z ukochanymi pupilami. W niezapomniany rejs do Szwecji można zabrać nie tylko rower, czy sprzęt sportowy, ale także… samochód, którym można będzie kontynuować niezapomnianą wyprawę po kraju.

Co ważne, prom do Szwecji jest także środkiem transportu niezwykle przyjaznym dla osób niepełnosprawnych, z ograniczonymi możliwościami ruchowymi, które na pokładzie statku mogą swobodnie poruszać się na wózkach inwalidzkich, a także korzystać z przestronnych toalet.

Podróżowanie drogą morską daje również niecenioną swobodę ruchu. Pasażerowie mogą niemal bez ograniczeń spacerować po pokładzie podziwiając piękne widoki, relaksować się popijając orzeźwiające drinki, czy zregenerować siły przed zwiedzaniem lądu w komfortowej kabinie.

Niektórzy operatorzy promowi, jak np. Stenaline oferują na pokładach swoich statków wiele atrakcji, które spodobają się szczególnie osobom aktywnym oraz podróżującym z małymi dziećmi. Z informacji, dostępnych na stronie http://www.stenaline.pl/do-szwecji wynika, że pasażerowie mają do swojej dyspozycji m.in.:

  • restauracje, serwujące dania wywodzące się z klasyki smaku;
  • strefę SPA, w której można zrelaksować się podczas masażu, dowolnego zabiegu kosmetycznego lub wizyty w saunie;
  • sklep, oferujący szeroki asortyment rozmaitych produktów.

Jak okazuje się w praktyce, na pokładach niektórych promów do Szwecji znajdują się również inne, dodatkowe atrakcje, jak np. dyskoteka, kino, czy bary z drinkami, dzięki którym podróż upływa niezwykle szybko i w miłej atmosferze.

Prom do Szwecji – z Gdyni do Karlskrony

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na dotarcie do Szwecji jest podróż promem, kursującym na trasie Gdynia – Kalrskona.

W Karlskronie, często zwanej również „Koroną Karola” nie można się nudzić. Miasto położone jest na 33 wyspach i stanowi główny port szwedzkiej marynarki wojennej. Wiele miejsc można zwiedzić samodzielnie, inne zaś tylko z przewodnikiem. Turyści przechadzający się po malowniczych ulicach miasta, z pewnością poczują energię współczesnej Szwecji, ale także wszechobecnego ducha przeszłości.

  • Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum jest jedną z największych atrakcji turystycznych Szwecji. Miłośnicy niezapomnianych przygód mogą podziwiać w nim pełnowymiarowe okręty wojenne, XVII-wieczne galiony oraz inne eksponaty, unikatowe na skalę światową.

  • Muzeum Samochodów Albinssona i Sjöberga

Miejsce szczególne, które z pewnością spodoba się prawdziwym amatorom samochodów. W muzeum zgromadzono wiele skarbów motoryzacji z przeszłości – luksusowe auta najpopularniejszych marek, motocykle, przyczepy, pojazdy specjalistyczne, a także unikatowe samochody, pochodzące z prywatnych kolekcji.

  • Stara stocznia Gamla Varvet

Dawna stocznia jest obecnie jednym z najważniejszych miejsc, chętnie odwiedzanych przez turystów z całego świata. Pośród stosunkowo nowych budynków znaleźć można także różnorodne zabudowania oraz urządzenia, które przez ponad 300 lat były wykorzystywane do budowania statków. Dużym zainteresowaniem cieszy się również powozownia, będąca najdłuższym drewnianym budynkiem w Szwecji, a także hangar stoczniowy, suchy dok i Gallionslunden – miejsce dawnej wystawy galionów.

  • Morskie przygody

Wśród turystów przybywających promem do Szwecji nie brakuje amatorów wodnego szaleństwa, którzy mogą wybrać się na spływ kajakowy z przewodnikiem po przepięknych wodach archipelagu Karlskrony. Wyprawa jest doskonałym sposobem na poznanie nowych ludzi, a także pomysłem na bezpieczną i niezapomnianą rozrywkę na świeżym powietrzu.

Zwolennicy nieco spokojniejszych atrakcji mogą udać się w godzinny rejs łodzią wokół malowniczej wyspy Trossö, na której znajduje się Karlskrona.

  • Senoren, Sturkö i Tjurkö

Po całodniowych szaleństwach na wodzie, warto wybrać się w podróż po wyspach Senoren, Sturkö i Tjurkö, by zwiedzić wioskę wikingów, zachwycający średniowieczny ogród ziołowy oraz warsztat kamieniarza. Wspaniałym zwieńczeniem wyprawy będzie wizyta w lokalnej restauracji, oferujących wiele specjałów, typowych dla Karlskrony, takich jak ziemniaczane pierogi „Kroppaka”, kanapki ze śledziem, czy żytnie bułeczki rågskorpa.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...