Porzuć all inclusive na rzecz prawdziwej przygody

stockvault-at-khao-chomao-water-fall136891

stockvault-beach-sunrise136244stockvault-green-hill132416

Odkrywca czy turysta all inclusive? To dwie skrajne postawy Polaków, które ukazało badanie krajowego rynku turystycznego. Różne są oczekiwania w stosunku do biur podróży, choć kierunek wyjazdu niekiedy ten sam.

Poszukiwacze relaksu, rodzinni wczasowicze, odkrywcy i turyści all inclusive – tak kształtują się postawy turystyczne Polaków, którzy wzięli udział w badaniu krajowego rynku turystycznego przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2014 r. przez firmę PBS Sp. z o.o. na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Pod względem preferencji urlopowych zdiagnozowano tysiąc turystów krajowych w wieku 20 lat i więcej. Pod uwagę brano m.in. różnorodne oczekiwania ankietowanych wobec wyjazdu, jak również to, jak potrafią zaplanować wypoczynek oraz czy spędzają go aktywnie.

Zrelaksować się, pozwiedzać

Poszukiwacze relaksu (45%) to osoby, które podchodzą do tematu wczasów przede wszystkim jako do okazji do tego, aby odzyskać energię, zrelaksować się, wypocząć i czynią to z reguły w okresie letnim. Wczasy spędzają raczej biernie, odpoczywając w jednym sprawdzonym miejscu. Druga grupa – rodzinni wczasowicze (25%) – wolą z kolei wyjazdy do miejsc, w których jeszcze nie byli. Formą wypoczynku w ich przypadku jest zwiedzanie, często też wyjeżdżają na krótkie i przedłużone weekendy oraz zaliczają raz w roku dłuższy urlop.

Przeżyć coś ekscytującego, czy wypocząć przy basenie?

Odkrywcy (19%) to osoby, które preferują podróże (w tym również spontaniczne) w nieznane miejsca. Chcą bowiem doświadczyć ekscytujących przeżyć, cechuje ich swoboda podróżowania i wybierają aktywny sposób spędzania czasu podczas wyjazdów turystycznych. Ostatnia grupa – turyści all inclusive (11%), to głównie osoby dojrzałe, w związkach małżeńskich. Ich oczekiwania to przede wszystkim wypoczynek w jednym miejscu (w hotelu, ośrodku rekreacyjnym, niedaleko rozrywkowej okolicy) w postaci np. relaksu na plaży/przy basenie, choć oni też spragnieni są nowych doznań. Idealny wyjazd byłby przez nich zaplanowany z dużym wyprzedzeniem.

Turyści all inclusive muszą się też liczyć z tym, że mają spore szanse, aby trafić na rodaków w tym samym hotelu czy innym ośrodku. Może więc czasami warto zrezygnować z takiej perspektywy na rzecz zorganizowania wyjątkowych wakacji w nietradycyjny sposób?

Pomysły nie z tej ziemi?

Prawdziwe podróże to niestandardowe propozycje spędzenia urlopu, które oferuje coraz więcej biur podróży, a przykładem jest chociażby Kiribati Club. Zamiast tradycyjnego repertuaru opcji all inclusive biura turystyczne proponują własną dawkę niezapomnianych emocji lub też realizują najdziwniejsze pomysły klientów. Któż bowiem nie wolałby zamiast leżakowania przy basenie wybrać się np. na spotkanie z dziką naturą dżungli, przedzierać się przez las pełen egzotycznych roślin i zwierząt na grzbiecie słonia? Zawinąć do nieznanych portów, przeżyć lodowe safari? Poznać życie „od kuchni” na innych kontynentach, odkryć największe sekrety ich rodowitych mieszkańców?

Możliwość swobodnego podejmowania decyzji w kwestii wakacyjnego repertuaru daje wielką satysfakcję, zwłaszcza jeśli w efekcie przywozi się wiele niezapomnianych wrażeń.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...