Pomysły na romantyczny weekend w centrum Krakowa

141294756629675000

Kraków to miasto niezwykłe. Obfituje w mnóstwo romantycznych miejsc, opisywanych w wierszach i opiewanych w pieśniach krakowskich artystów, którzy w tym właśnie mieście przeżywali swe najpiękniejsze miłosne chwile uniesień. To w Krakowie rodziły się najwspanialsze miłosne dzieła zakochanych poetów. Bogactwo historii i piękno grodu Kraka sprawia, iż o dawnej stolicy Polski można śmiało powiedzieć: jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie.

Nic dziwnego, że Kraków odwiedzają turyści z najprzeróżniejszych zakątków kraju i świata, bynajmniej nie zawsze tylko po to, aby podziwiać zabytki i zgłębiać historię miasta. Przez swój niepowtarzalny urok i obfitość romantycznych miejsc Kraków jest bowiem miejscem idealnym na spędzenie romantycznego weekendu.

W jaki sposób można spędzić w Krakowie romantyczny weekend tylko we dwoje? Co zrobić, by nie brakło pomysłów na romantyczne spędzenie wolnego czasu, dzięki którym, nawet po wielu latach, wyprawa ta wzbudzać będzie nostalgiczne wspomnienia? Oto wybrane pomysły na romantyczne spędzenie weekendu w centrum Krakowa.

Spacer Plantami

Dla osób nie posiadających grubych portfeli, które jednak pragną zabrać ukochaną osobę w urokliwy zakątek Krakowa niezwykle ciekawym pomysłem jest spacer po Plantach. Krakowskie Planty powstały w miejscu wyburzonych murów obronnych i zasypanej fosy XIX-wiecznego miasta i stanowią niezwykle urokliwy miejski park, który dostarcza zabudowanemu centrum tlenu i pozwala nacieszyć oczy cudowną zielenią. Wśród zróżnicowanych gatunków drzew i krzewów bieleją liczne pomniki, a niezwykle klimatyczna sadzawka z mostkiem i fontanną może być idealnym miejscem na oświadczyny. Spacerując po Plantach warto też, prócz głosu ukochanej osoby, wsłuchać się w śpiew ptaków, stanowiący wspaniały akompaniament dla romantycznie spędzonych chwil.

Odpoczynek nad Wisłą

Miejscem na romantyczną krakowską przechadzkę mogą być też bulwary wiślane. Odgłosy szumiącej rzeki połączone z widokiem Wzgórza Wawelskiego i krakowskich zabytków sprawiają, że spacer nad Wisłą jest jedną z najchętniej wybieranych przez zakochane pary form spędzania wolnego czasu. W upalny dzień można ponadto zorganizować piknik czy złapać trochę słonecznych promieni wygrzewając się na kocu, a gdy aura się popsuje lub gdy zgłodniejemy możemy udać się do jednej z licznych krakowskich kawiarenek i restauracji na „małe co nieco”.

Ogród zoologiczny i botaniczny

Dla miłośników przyrody – zarówno roślin, jak i zwierząt doskonałym pomysłem na spędzenie romantycznego weekendu w Krakowie jest wizyta w ogrodzie zoologicznym lub botanicznym. Te urokliwe miejsca stanowią doskonałą odskocznię od dnia codziennego, przez co bardzo chętnie wybierane są przez zakochane pary. Oświadczyny w altance ogrodu botanicznego nadadzą tej chwili niezwykle romantycznego charakteru, zaś przy wtórze ryczącego lwa bądź wygłupiających się małp będą doskonałym pomysłem dla osób z poczuciem humoru.

Krakowski Kazimierz

Osobom pragnącym spędzić romantyczne chwile z ukochaną osobą niewątpliwie spodoba się pomysł, by odwiedzić krakowski Kazimierz. Dzielnica ta obfituje w różnorodne, klimatyczne zaułki oraz pełne uroku, wąskie uliczki, które zachwycą niejedną zakochaną parę. Można tam ponadto spędzić romantyczny czas w jednej z wielu kawiarenek albo powiesić symboliczną kłódkę z imionami na znajdującej się nieopodal kładce Bernatka.

Idealne dopełnienie romantycznego weekendu w Krakowie

Planując weekend w Krakowie z ukochaną osobą warto dodatkowo zrobić jej niespodziankę i zarezerwować nocleg w apartamencie – będzie to stanowiło wspaniałe uzupełnienie całego, pełnego romantyzmu, wspólnie spędzonego czasu. Wizyta w Krakowie to bez wątpienia dobra decyzja, ponieważ czar tego miasta sprawia, że wyprawa taka staje się niezapomnianym przeżyciem na wiele lat.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...