Pomysł na pełen emocji weekend – wybierz skok spadochronowy

141778295446960700

Szukasz sposobu na to, aby spędzić swój weekend inaczej niż zwykle? Zamiast organizować wycieczki, pomyśl o nieco innej aktywności – wybierz skok spadochronowy. Teraz, żeby skoczyć, nie trzeba brać udziału w długich szkoleniach i nie trzeba nawet iść do lekarza po zaświadczenie o stanie zdrowia. Wszystko za sprawą skoków tandemowych, na które obecnie decyduje się coraz więcej Polaków.

Na czym polega skok tandemowy?

Skok w tandemie odbywa się w dwójkę – skaczą spięci ze sobą uczestnik skoku oraz instruktor. To powoduje, że do wzięcia udziału w skoku nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie i może wziąć w nim udział każda osoba, która spełnia minimalne wymagania.

W dniu, w którym ma miejsce umówiony wcześniej skok tandemowy, trzeba stawić się na lądowisku około 2-3 godziny wcześniej na wypadek gorszej pogody czy ruchu. Potem bierze się udział w instruktażu, który informuje na temat przebiegu skoku i zasad bezpieczeństwa. Uczestnik obiera też potrzebne wyposażenie i może wejść już do samolotu. Skoki odbywają się z wysokości 3000-4000 metrów. Im wyżej, tym swobodne spadanie trwa dłużej, ale również skok jest wtedy droższy. Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu otwiera się spadochron i następuje wolne opadanie na lądowisko. Lądowanie nie jest trudne, nie wymaga specjalnej kondycji.

Cały wyczyn może być dodatkowo rejestrowany przez innego skoczka, który jest wyposażony w kamerę. Filmy i zdjęcia wykonane podczas skoku będą niezwykłą pamiątką na długie lata i będą przypominały o adrenalinie i emocjach.

Gdzie wykupić i ile zapłacić za skok?

Ceny skoków tandemowych są dość podobne we wszystkich szkołach. Za skok z 3000 metrów trzeba liczyć około 500-600 złotych, za skok z 4000 metrów – około 700 złotych. Rejestracja skoku to koszt rzędu 200-300 złotych zależnie od szkoły spadochronowej. Warto porównywać ceny i sprawdzać promocje, ponieważ można wtedy zapłacić jeszcze mniej. Najlepiej nakłonić do skoku swoich znajomych, ponieważ im większa grupa, tym wyższy rabat.

Do skakania zaprasza renomowana szkoła spadochronowa Skydive działająca w Kruszynie koło Włocławka. Również oferuje ona skoki w dwóch innych lokalizacjach – Kamieniu Śląskim koło Opola oraz w Przasnyszu w województwie mazowieckim. Skok można zakupić także w prezencie pod adresem: http://www.skydive.pl/tandem-rejestruj/zaproszenie/.

Zatem wtedy, gdy masz wolny weekend, pomyśl o tym, aby jeden dzień zarezerwować na zwiedzanie przestworzy. Teraz to naprawdę nie takie skomplikowane i wcale nie takie drogie – warto spróbować!

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...