Pokazy Kadryli Koni w Łazienkach Królewskich

08.fot. Adam Szewczak RC 27.05.2012.JPG

fot. Adam Szewczak SG204433fot. Adam Szewczak SG204455fot. Bartek Leszczynowicz zawody ujeżdżenie maj 2012 669SONY DSC07.fot. Adam Szewczak RC 27.05.2012.JPG

Do końca września 2012 r. na Hipodromie w Łazienkach Królewskich, Akademia Sztuki Jeździectwa Karoliny Wajdy prezentuje Kadryle Koni Barokowych. Pokazy odbywają się w soboty, o godzinie 12:00 (pod warunkiem sprzyjającej pogody). Wstęp wolny.

Kadryl to układ choreograficzny, w którym bierze udział kilka lub kilkanaście koni i jeźdźców. Konie wykonują synchroniczne figury w rytm muzyki, która podkreśla ich ruch i grację. Specjalnie zaprojektowane stroje, inspirowane barokowymi mundurami wojskowymi, nawiązują do czasów, w których narodził się zwyczaj jazdy w kadrylach. Widowiskowy pokaz robi duże wrażenie na publiczności.

Od 2011 roku Kadryle Koni Barokowych prezentowane są na Hipodromie przez Akademię Sztuki Jeździectwa Karoliny Wajdy. Cykliczne pokazy (od maja do końca września) mają na celu przywrócenie tradycji jeździeckich w Łazienkach Królewskich, które były miejscem wielu konkursów i zawodów konnych w okresie międzywojennym.

Tradycja Kadryli zrodziła się we Włoszech w XVII wieku i stamtąd przeniknęła do całej Europy. Dzisiaj jest skrupulatnie pielęgnowana przez najsłynniejsze Wyższe Szkoły Jazdy: Le Cadre Noir de Saumur, Hiszpańska Szkoła w Wiedniu, Królewska Szkoła Andaluzyjska Sztuki Jeździeckiej w Jerez, Portugalska Szkoła Jeździecka w Lizbonie.

Galeria Zdjęć