Podróżuj lepiej i taniej – aplikacje pomocne na wyjeździe

samsung-podrozuj-lepiej-i-taniej-aplikacje-pomocne-na-wyjezdzie

Wiosna rozgościła się u nas na dobre. Ciepłe dni zastępują zimową, nieprzyjemną aurę, a Polacy zaczynają chętniej podróżować. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem krótkich, jednodniowych lub weekendowych wyjazdów do miast, czy też spełniasz się dopiero po spędzeniu tygodnia w leśnej dziczy – aplikacje na smartfon mogą bardzo uprzyjemnić organizację podróży.

Pierwsze ciepłe dni skłaniają zwykle do spędzania czasu na świeżym powietrzu, próbowania nowych aktywności, wycieczek pieszych i rowerowych, a nawet dłuższych wyjazdów.

Nie masz pomysłu, co robić z rodziną po niedzielnym wielkanocnym obiedzie? A może już teraz szukasz odpowiedniego miejsca na wyjazd w długi, majowy weekend? Pomogą ci w tym te aplikacje. Zainstalujesz je na niemal każdym smartfonie z dostępem do Internetu oraz funkcją geolokalizacji. Mogą to być na przykład smartfony Samsung Galaxy, LG G5 czy HTC serii One.

1. Trip Advisor

To aplikacja oraz portal internetowy, które z powodzeniem mogą zastąpić książkowy przewodnik. Poprzez aplikację, podróżnicy, turyści ale i mieszkańcy danego regionu dzielą się doświadczeniami na temat lokalnych atrakcji, restauracji, hoteli i hosteli. Użytkownicy po założeniu profilu mogą ocenić dowolny obiekt, w którym przebywali – może być to zarówno centrum handlowe, jak i muzeum, klub muzyczny czy food truck stojący na rogu ulicy.

Dzięki wygodnej nawigacji łatwo wyszukasz interesujące cię miejsca. Przykładowo, znalezienie godnej polecenia wegańskiej restauracji serwującej pyszne dania kuchni azjatyckiej albo kursu garncarstwa w zupełnie obcym mieście zajmie ci zaledwie kilka sekund, a nie długie godziny. Aplikację znajdziesz w sklepie Google, napisana została na urządzenia mobilne z różnymi systemami (na przykład na działające w systemie Android smartfony Samsung, ale i operujące w środowisku Windows Nokia Lumia).

2. Google Maps

To aplikacja, którą urządzenia mobilne działające w systemie Android (na przykład smartfony Samsung, LG, Lenovo czy Sony) mają zainstalowaną fabrycznie. Łatwo łączy się z innymi aplikacjami, takimi jak przeglądarki internetowe, Trip Advisor, a nawet komunikatorami typu Messenger czy Whatsapp. Dzięki mapom łatwo zlokalizujesz miejsce, do którego chcesz się udać bez potrzeby ciągłego wpatrywania się w niewygodną mapę oraz łatwo wyślesz swoją geolokalizację znajomym. Umawianie się z przyjaciółmi w zupełnie nowym miejscu jeszcze nigdy nie było tak proste.

Inną aplikacją godną polecenia, która ma podobne funkcje, jest Mapme, działająca także w trybie offline. Jest to pomocna funkcja, gdy chcesz korzystać z nawigacji zagranicą.

3. Portale rezerwacyjne

Trudno wymienić jedną, najlepszą aplikację do rezerwacji internetowych, jednak godne polecenia są Booking.com, Agoda oraz portal Airbnb. Dwa pierwsze portale służą do rezerwowania noclegów w hotelach, hostelach oraz innych obiektach. Airbnb natomiast to portal pozwalający na bardziej autentyczne doświadczenie, czyli nocleg w prywatnej kwaterze. Korzystanie z aplikacji rezerwacyjnych pozwoli ci zaplanować wyjazd w najmniejszych szczegółach tak, by na miejscu móc już tylko cieszyć się urlopem i piękną, wiosenną pogodą.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...