Podróż promem zalety transportu morskiego

zalety transportu morskiego

Przygoda życia, zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane smaki, przyjaźni ludzie, wielkie metropolie, urokliwe wsie, monumentalne góry i dzikie plaże. To wszystko możemy spotkać gdy wyruszymy w podróż samochodem. Jak sprawnie poruszać się po kontynencie? Jak dotrzeć dalej, szybciej, wygodniej? Podróżując samolotem traci się możliwość podziwiania widoków. Do samolotu nie spakujemy własnego auta. Jest jednak inna opcja, która pozwala pokonać wszystkie te ograniczenia – podróż promem.

Podróżowanie promem – w skrócie.

W wielu sytuacjach prom jest lepszym środkiem komunikacji niż samolot. Gdy podróżuje się na krótkich dystansach, np. z Polski do Skandynawii czy Wielkiej Brytanii, prom stanowi ciekawą alternatywę dla samolotu. Sprawdzi się gdy trzeba znaleźć wygodny transport dla całej rodziny, dzieci i zwierzaków. Bez dodatkowych opłat można też zabrać rower czy sprzęt sportowy.

Duży bagaż.

Największą zaletą podróży promem jest właśnie brak limitów dotyczących bagażu. Nie trzeba nerwowo zerkać na wagę na lotnisku i martwić się , że zakup wakacyjnych pamiątek to nie był jednak dobry pomysł. Zabierając auto na prom można spakować wszystko do bagażnika, nie trzeba się stresować wagą czy wielkością bagażu. To szczególnie istotne na przykład dla emigrantów, przenoszących cały swój dobytek do innego kraju.

Wygoda dla osób niepełnosprawnych.

Prom jest również przyjaznym środkiem transportu dla osób niepełnosprawnych, z ograniczoną mobilnością. Po pokładzie będą mogły swobodnie poruszać się na wózku czy choćby korzystać z przestronnych toalet.

Swoboda i piękne widoki.

Dzięki morskiej podróży, odczuwa się więcej swobody. Można spacerować po pokładzie, relaksować się oglądając piękne widoki, a mając wykupione miejsce w kabinie, również zdrzemnąć wygodnie.

Komfortowa podróż dla dzieci.

Prom to też większy komfort podróżowania z małymi dziećmi, które nie lubią długo siedzieć w jednym miejscu. Mogą spacerować, cieszyć się widokami czy biegać po pokładzie. Można również zabrać ze sobą domowego pupila, co przy podróżowaniu samolotem, jest dla zwierzęcia bardziej stresujące. Na promie ma dużo więcej swobody – musi jedynie mieć paszport i microchip.

Rozrywki na pokładzie.

Niektóre promy oferują dla swoich pasażerów dodatkowe atrakcje, jak spa, dyskoteki, projekcje filmowe czy specjalne miejsca do zabaw dla dzieci. Na pokładzie działa zwykle restauracja, która jest otwarta 24h na dobę,są też bary z drinkami czy sklepy z przekąskami. Dzięki temu podróż upływa wszystkim szybko i w miłej atmosferze.

Dodatkowe atuty podróży promem.

Zalet korzystania z transportu morskiego jest wiele, choćby to, że odprawa w porcie jest krótsza niż na lotnisku a promy nie są zależne od kaprysów pogody. Podróż promem to także idealna okazja by zrelaksować się i odpocząć przed kolejnym etapem podróży. Można tu poznać sporo ciekawych osób, które mogą podpowiedzieć co interesującego zobaczyć po zejściu na ląd, gdzie nocować i co zjeść.

Skąd podróżować promem?

W basenie Morza Bałtyckiego mamy coraz więcej możliwości na podróże promem. Można wybrać się w podróż z Polski do Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii. Promy wypływają np. z Gdyni. Pokonując większe dystanse można wyruszyć, na przykład, z Ventspils na Łotwie i przeprawić się do Nynäshamn, portu niedaleko Sztokholmu. Prom z Ventspils do Nynäsham płynie około 10 h. Więcej szczegółów można znaleźć pod poniższym linkiem: http://www.stenaline.pl/trasy/ventspils-nynashamn

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...