Pobyt nad morzem sposobem na udany urlop

Couple on a beach

Zbliża się lato, a wraz z nim wakacje i sezon urlopowy. Idealny kierunek na wypoczynek? Oczywiście polskie morze! Złote plaże nad Bałtykiem cieszą się znów coraz większym powodzeniem, na co niewątpliwie wpływa niezawodna w ostatnich sezonach pogoda. A co w czasie deszczu? Też się nie nudzimy!

Turystyka nad polskim morzem w ostatnich latach przeżywa swoje odrodzenie – opowiada nasz rozmówca z Holland House Residence. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim wczasowicze zauważają i doceniają intensywny rozwój infrastruktury nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Po drugie, w związku z niepokojami na świecie, Polacy coraz rzadziej decydują się na urlop w egzotycznych krajach, co skłania ich do szukania lokalnych atrakcji. Wyjątkowo gorące lata też mają swój spory wkład w nasilanie się tego trendu.

Zdrowy wypoczynek nad morzem

Położenie geograficzne Polski daje doskonałe warunki do turystyki miłośnikom wszelkiego rodzaju wypoczynku i sportów przez cały rok. Najchętniej wybieranym letnim kierunkiem jest oczywiście Wybrzeże Bałtyckie. Wczasowicze mają tu możliwość nie tylko plażowania, ale także uprawiania rozmaitych sportów wodnych.

Jadnak nawet wśród osób rezygnujących z aktywnych form wypoczynku, pobyt nad morzem ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Panujący tu mikroklimat i wysoka zawartość jodu w powietrzu doskonale wpływa na odporność i pracę układu oddechowego. Unikatowa w skali kraju jakość powietrza jest szczególnie ceniona przez osoby borykające się z alergiami, astmą, a także zaburzeniami ze strony tarczycy.

Urlop nad morzem dla ciekawskich

Nie zapominajmy, że Pomorze to również duży kawałek naszej historii, którą najlepiej poznawać aktywnie. W samym Gdańsku znajdują się liczne zabytki, sięgające czasów średniowiecza, jak np. Wielki Młyn wzniesiony przez Krzyżaków(!), czy znacznie późniejsza, bo pochodząca z początków XVII wieku Fontanna Neptuna. Zwiedzając Trójmiasto nie sposób pominąć Stocznię Gdańską, Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, czy Latarnię Morską, a wciąż to tylko niewielki ułamek zabytków, składających się na bogactwo Gdańska.

Wczasy nad morzem dla kulturomaniaków

Pomorze to także raj dla miłośników kultury – przekonuje specjalista z Holland House. Region obfituje w cykliczne wydarzenia o rozmaitym profilu: od Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Gdańsku, przez Festiwal Filmowy w Gdyni, po Open’er Festival. Interesujące imprezy znajdzie tu dla siebie każdy, bez względu na ulubioną dziedzinę sztuki, czy preferowany nurt prezentowany przez jej artystów.

Kultura i sztuka, kontakt z duchem historii, wyjątkowy klimat i możliwość idealnego relaksu – to wszystko składa się na zupełnie niezwykłą atmosferę polskiego wybrzeża i sprawia, że Bałtyk przyciąga do siebie jak magnes. Urlop nad morzem musi być udany!

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Letnie nadbałtyckie kurorty podsumowują kończący się sezon. Czy w tym roku pogoda dopisała? Czy Polacy chętnie podróżowali nad polskie morze? W Kołobrzegu najwięcej turystów wypoczywało w okresie między 15 lipca...
Latarnie morskie

Latarnie morskie

Latarnie morskie na przestrzeni wielu lat były jedynym zwiastunem wybrzeża morskiego dla żeglujących nocami marynarzy. Na dzień dzisiejszy nie tylko są pomocą gdy sztormowe fale zalewają statek a sprzęt elektroniczny...
Spa nad morzem

Spa nad morzem

Czas, który spędzamy nad morzem jest zawsze czasem dobrze spożytkowanym. Kąpiele wśród morskich fal, babki z piasku i zachód słońca rozlewający się po tafli Bałtyku to najbardziej oczywiste plusy, z...