Oszczędzaj na ukrytych kosztach taniego latania z Krakowa

Lądowanie o zachodzie

Mówi się, że co tanie to drogie i ta ludowa mądrość sprawdza się również w przypadku tanich lotów. Jeśli policzymy wszystkie wydatki poniesione na wyjazd typu city break, to nierzadko okaże się, że weekend za granicą, mimo zakupu okazjonalnie tanich biletów, wcale nie był aż taki tani. Winne są temu ukryte koszty samych lotów oraz wszelkie dodatkowe opłaty, jakie ponosimy w związku z wylotem. Jak zadbać o to, by nie przepłacać?

Wysokie ceny przejazdów i parkingów przy lotnisku

Dojazd na lotnisko to pierwszy ukryty koszt podróży. Wprawdzie ceny przejazdów do Balic nie są aż tak wysokie, jak np. na lotnisko w Pyrzowicach, ale i tak, przy kilkuosobowej rodzinie, sam dojazd na lotnisko może okazać się kosztowny. Alternatywą jest zatem własny samochód, ale ten trzeba zostawić gdzieś przy lotnisku na czas podróży.

Oficjalne parkingi przy lotnisku są bardzo kosztowne. Pozostawiając auto na 3-4 dni można zapłacić za parking więcej niż kosztował nas bilet lotniczy! Na to również jest sposób – tani parking przy lotnisku Balice należący do prywatnego inwestora. Takie parkingi położone są odrobinę dalej od lotniska (2-5 km), ale oferują darmowy transfer na lotnisko. Zaletą korzystania z prywatnych parkingów przy lotniskach jest nie tylko cena, ale również szereg dodatkowych usług, które ułatwiają podróżowanie, np. możliwość zważenia bagażu czy jego zafoliowania.

Dodatkowe usługi i opłaty przewoźników

To, na co warto zwracać uwagę, to warunki przelotu. Tanie linie lotnicze próbują wieloma sposobami skusić podróżujących do wydania dodatkowych pieniędzy. Nie zapomnij:

  • o odprawie online,
  • o tym, by przed wyjazdem z domu zmierzyć i zważyć bagaż (niestety nawet 3 cm naddatku może wiązać się z koniecznością dodatkowej opłaty).

Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz takich usług, jak pierwszeństwo w samolocie czy wybór konkretnego miejsca.

Jedzenie i napoje na lotnisku

Koszt żywności czy nawet butelki wody na lotnisku może osobę o słabym sercu przyprawić o zawał. Wysokie koszty na lotniskach można jednak dość łatwo obejść. Jeśli spodziewasz się dłuższego czekania na lotnisku, po prostu weź ze sobą kanapki. Bez żadnego problemu można je przenieść przez kontrolę bezpieczeństwa i zjeść tuż przed wylotem a nawet w samym samolocie. Nieco gorzej sytuacja wygląda z wodą, ale i na to są sposoby. Możesz np. kupić wodę z 10% zniżką, jaką zapewni karta lojalnościowa lotniska – Kraków Airport Loyalty (do wyrobienia za darmo przed odlotem).

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...