Odkryj piękno Turcji Śródziemnomorskiej!

turcja

Wspaniałe kurorty Turcji Egejskiej zachwycają od dawna. To one uznawane są za najatrakcyjniejsze, to w ich gronie znajdują się tak znane ośrodki, jak Bodrum i Marmaris. Czy oznacza to, że tureckie wybrzeża Morza Śródziemnego są mniej atrakcyjne? Nie. I tu można znaleźć wiele wspaniałych atrakcji.

Side jest jednym z tych kurortów, w których każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji. Rainbow Tours poleca tę miejscowość tym, którzy chcą poświęcić czas na zabawę na plaży i odkrywanie miejsc wyjątkowo ważnych z historycznego punktu widzenia – zatem Turcja wczasy to dobry pomysł na wakacje. Ruiny świątyni Apollina są tu jedną z najważniejszych atrakcji, choć uwagę turystów przyciągają również bardzo dobrze zachowane ruiny rzymskiego teatru.

Alanya – modny kurort na gruzach Pamfilii

Dawna kolonia grecka, mogąca się pochwalić wielowiekową historią, dziś jest jednym z najważniejszych kurortów w rejonie Morza Śródziemnego. Turystyka rozwija się tu doskonale. Piękne plaże sprawiły, że turyści zaczęli coraz chętniej wypoczywać w rejonie tej miejscowości. Zaowocowało to rozwojem odpowiedniej infrastruktury. Dziś można cieszyć się tu wypoczynkiem w komfortowych hotelach, można też korzystać z licznych atrakcji. Kuszą jednak i tutejsze zabytki, wśród których wyróżnia się potężna twierdza górująca nad miastem oraz średniowieczne doki – jeden z najbardziej oryginalnych zabytków w tej części świata. Nie brak też atrakcji w okolicy. Turyści mogą wybrać się na ciekawe wycieczki, w trakcie których zwiedzają m.in. najpiękniejsze jaskinie morskie oraz lądowe.

Belek – raj dla sympatyków golfa

Ten młody kurort szybko zdobył popularność wśród miłośników golfa. Czekają tu na turystów liczne atrakcje, wśród których to właśnie pola golfowe zyskały największe uznanie. Belek to typowe letnisko, w którym postawiono na luksus oraz dobrą zabawę. Sam kurort wprawdzie cennymi zabytkami nie może się pochwalić, jednak sporo ciekawych obiektów czeka w jego okolicy. Zorganizowanie wycieczki na teren starożytnego miasta Perge czy też wyprawy do antycznego Aspendos nie jest tu przecież żadnym problemem, tym bardziej że i hotelarze, i lokalne biura, są w stanie zaoferować turystom wiele ciekawych propozycji wycieczek po okolicy.

Śródziemnomorska Turcja w niczym nie ustępuje Riwierze Egejskiej. I tu czekają na turystów modne kurorty, na terenie których można spędzić czas w ciekawy sposób. Wspaniałe zabytki, piękne plaże oraz wiele atrakcji typowych dla współczesnych kurortów – oto śródziemnomorska część Turcji, której tak trudno się oprzeć.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...