O czym pamiętać przed wyjazdem za granicę?

wakacje

wakacje1wakacje2

Wycieczki zagraniczne z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zanim jednak wybierzemy się w taką podróż, warto się do niej starannie przygotować. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek, które mogą zepsuć nam wakacyjny urlop.

Biura podróży oferują nam obecnie już nie tylko wczasy w Europie, ale także w Azji oraz Afryce. Tak odległe państwa są bez wątpienia niezwykle atrakcyjne dla turystów, nic więc dziwnego, że Egipt, Kenia czy Indie to coraz chętniej obierane cele turystyczne. Planując wakacje, warto przed wyjazdem zaczerpnąć nieco przydatnych informacji dotyczących chociażby zachowania podstawowych zasad higieny w danym kraju. Warto też pomyśleć o działaniach profilaktycznych, a przede wszystkim o ochronnych szczepieniach. Osoby wybierające się do Afryki czy Ameryki Środkowej obowiązkowo powinny pamiętać o zaszczepieniu się przeciwko żółtej febrze. Na całym świecie istnieje też niebezpieczeństwo zarażenia się innymi chorobami, takimi jak tężec czy żółtaczka zakaźna. Szczepienia należy przeprowadzić odpowiednio wcześniej, najlepiej na kilka miesięcy przed planowaną podróżą.

Wakacje dla wielu osób rozpoczynają się w samolocie. Zanim jednak do niego wsiądziemy, warto wcześniej odwiedzić biuro podróży, w którym wykupiliśmy wycieczkę. Możemy też skontaktować się telefonicznie z konkretnym oddziałem, uzyskując odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Pracownik biura podróży powinien nas poinformować, że dzień przylotu oraz wylotu jest uznawany za dzień podróży. Co więcej, zdarza się, że rozkłady i terminy lotów mogą ulegać zmianom – takie informacje w razie potrzeby również powinny nam zostać przekazane przez pracowników biura podróży.

Planując podróż samolotem warto także mieć na uwadze ewentualne opóźnienia. Nie zawsze da się ich uniknąć, a przyczyny takich sytuacji mogą być różne: niekorzystne warunki atmosferyczne, prace konserwacyjne czy natężony ruch lotniczy. Pamiętajmy, że od punktualności znacznie bardziej istotna jest kwestia bezpieczeństwa.

W zagranicznym kraju warto jeść wyłącznie gotowane bądź pieczone potrawy. Unikajmy spożywania surowych ryb, sałat czy owoców morza. Nie sięgajmy też po nieprzegotowaną wodę (zwłaszcza z wodociągu). Stosując te proste wskazówki, unikniemy biegunki, a nasze wakacje dzięki temu będą zdrowe i bezpieczne.

Inne podobne porady tego typu zapewnia: Wygoda Travel

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...