Niezapomniana podróż

river-882718_1280

Świat skrywa jeszcze wiele mało znanych oraz rzadko odwiedzanych miejsc. Leżące poza utartym szlakiem turystycznym, mają jednak wiele do zaoferowania. Planując wakacje warto wybrać kraj, w którym nie spotkamy tłumu turystów, za to odkryjemy wspaniałe miasta i naprawdę wypoczniemy.

Południowa Europa może poszczycić się interesującym krajem, jakim jest Serbia. Pomimo burzliwej historii, Serbia jest państwem niezwykle klimatycznym, w którym od wieków krzyżowały się wpływy katolickie i muzułmańskie, widoczne w miastach do dziś. Zróżnicowany klimat – w części północnej kontynentalny, w części południowej śródziemnomorski – zachęca do wycieczek.

Będąc na miejscu koniecznie należy zwiedzić Belgrad, stolicę Serbii, z jej urokliwymi knajpkami na nabrzeżach Sawy i Dunaju oraz pięknymi cerkwiami i bazylikami. Warto także poznać Nowy Sad, położony w otoczeniu gór, nad samym Dunajem, który zapewni wspaniałe widoki. Zanim jednak ruszymy w podróż, musimy zorientować się jak w danej chwili wyglądają kursy walut.

Walutą Serbii jest dinar serbski, który jest dość egzotyczną i rzadko spotykaną walutą w polskich kantorach. W przewodnikach, a także na sprawdzonych forach czy blogach podróżniczych, znajdziemy praktyczne informacje, dzięki którym zaopatrzymy się w odpowiednią kwotę. Przede wszystkim, gdy uda nam się znaleźć kantor dysponujący dinarami serbskimi, warto kupić tylko ich małą sumę, rzędu kilkudziesięciu złotych, a w podróż zaopatrzyć się głównie w euro.

Wynika to z faktu, iż w naszym kraju kurs dinara jest niekorzystny. W samej Serbii natomiast bez problemu znajdziemy kantory, w których wymienimy euro na dinary. Podczas podróży po kraju warto jednak mieć obie te waluty przy sobie, ponieważ Serbowie chętnie przyjmują euro w formie napiwku czy zapłaty za drobne zakupy. Koszty wakacji w Serbii są znacznie niższe niż np. w Europie Zachodniej, jednak na wszelki wypadek należy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość gotówki.

Podróże po mało znanych krajach przynoszą wiele niezapomnianych wrażeń, warto zatem, mimo kłopotów z transportem czy walutą, zdecydować się na taką wycieczkę.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...