Meble hotelowe – jakość i wygoda

Rendering of a modern light colored bedroom

Wybór mebli hotelowych jest pozornie prosty, jednak jeśli ktoś urządza wnętrza hotelowe po raz pierwszy, może potrzebować konkretnych porad. Goście hotelowi, świadomie lub nie, często oceniając poziom obsługi w hotelu zwracają dużą uwagę na jego wyposażenie. Dlatego też każdy właściciel takiego obiektu, bez względu na standard, powinien zadbać o to, by meble były dobrej jakości, komfortowe i funkcjonalne.

Wymiana mebli w hotelu to dość duży koszt, dlatego od początku warto zainwestować w meble najlepszej jakości (np. z firmy Dominova).  Meble hotelowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Powinny zapewniać gościom poczucie bezpieczeństwa i pewności. Każdy mebel powinniśmy wybierać, kierując się przede wszystkim miejscem i funkcją, którą mu wyznaczymy. Właśnie te czynniki wpłyną na wybór materiałów czy konkretnego stylu. Dobrze dobrane meble sprawią, że klient poczuje się w naszym hotelu jak w domu, a następnie będzie do nas często wracał.

Całe wyposażenie musi pasować do siebie i tworzyć pewną przemyślaną całość. Dlatego dobrze jest, jeśli w hotelu widać elementy utrzymane w tej samej tematyce. Rzadko stosuje się połączenia nowoczesnych materiałów z klasycznymi rozwiązaniami. Jeśli chodzi o meble, to bogactwo ich wyboru może spowodować zawrót głowy. Bez względu na materiały, wnętrze hotelowe można urządzić praktycznie w każdym stylu. Najczęściej właściciele hoteli wybierają styl klasyczny, nowoczesny, orientalny (egzotyczny), zwyczajny (casualowy), azjatycki oraz amerykański. Trzeba jednak pamiętać, że dodatkowe wyposażenie również pełni ważną funkcję. Dekoracje, dodatki i akcesoria stanowią dopełnienie każdej aranżacji. Nie powinno ich być jednak za dużo. Wystarczy jakaś ozdobna poduszka, obrus lub kosz z kwiatami. Takie detale na pewno uprzyjemnią pobyt i sprawią, że klient wyżej oceni wystrój pokoju.

Wygoda jest w hotelu jedną z najważniejszych kwestii. Najważniejszym elementem zawsze i niezmiennie będzie łóżko hotelowe. Na rynku jest obecnie bogaty wybór łóżek, kanap, czy też materacy. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że pojęcie wygody i komfortu pojawia się również w odniesieniu do hotelowego lobby, baru czy restauracji. Wybierając meble estetyczne, zapewniamy gościom komfort psychiczny. Nawet jeśli styl, w jakim urządzony jest nasz hotel, nie spodoba się klientowi, to estetyczne meble mogą przyczynić się do złagodzenia jego odczuć. Jakość wyposażenia w hotelu powinna być bez zarzutu. Pierwszorzędne materiały, właściwy proces produkcji oraz idealne wykończenie to najprostszy przepis na świetne meble.

Poszczególne elementy wyposażenia muszą być naprawdę dobrze wykonane, ponieważ są codziennie eksploatowane przez gości hotelowych. W porządnym hotelu, któremu zależy na dobrej opinii nie powinno być mebli zniszczonych, czy też stanowiących zagrożenie dla gości. Należy je jak najszybciej usunąć.

Warto kupować meble hotelowe wysokiej jakości (np. z firmy Dominova), ponieważ nie niszczą się one tak szybko i stanowią doskonałą inwestycję. Im tańsze użytkowanie mebli, mniej napraw czy wymian, tym tańsze będzie utrzymanie hotelu. Nawet jeśli pozwoli nam to zaoszczędzić tylko kilka złotych, to po przeliczeniu na ilość pokoi i okres użytkowania każdego mebla, wychodzi nam konkretna suma.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...