Luksusowy wypoczynek w Trójmieście

Panorama of Gdynia Kosciuszko harbor, Poland

Urlop w Trójmieście nie musi być szkołą przetrwania, urlop ma prawo, a nawet obowiązek, być luksusem. Już na lotnisku lub dworcu powinien czekać kierowca, który zaopiekuje się bagażami i zawiezie prosto do apartamentu, który na najbliższe dwa tygodnie stanie się naszą bazą wypadową. Dodajmy – luksusową bazą wypadową.

Apartamenty w Sopocie w pełni zasługują na swoją nazwę. Kuchnia wyposażona jest tak, by korzystanie z niej było przyjemnością, a nie ciężkim urlopowym obowiązkiem. Jeśli ktoś ma chęć sam gotować, do dyspozycji ma płytę ceramiczną, piekarnik, zmywarkę, lodówkę i zamrażarkę, oraz kompletną zastawę stołową. W salonie czeka wysokiej klasy sprzęt multimedialny, w łazience komplet ręczników. Ale to nie wszystko. Na terenie wybranych apartamentowców do dyspozycji gości są sauna, basen, jacuzzi oraz fitness. Jeśli ktoś przyjedzie na wakacje własnym samochodem, w podziemnym parkingu czeka zarezerwowane nań miejsce. Przestronne, jasne apartamenty przygotowane są tak, że można spędzić w nich cały urlop, nie ruszając się nigdzie dalej.

Jednak Sopot oferuje tak wiele atrakcji, że grzech z nich nie skorzystać. W pogodne dni plaża kusi czystym piaskiem i błękitną wodą. Można skorzystać z możliwości popływania skuterem, tramwajem wodnym, wodolotem. Na plaży cyklicznie organizowane są zawody siatkówki plażowej. Jeśli pogoda nie dopisze, można popływać w Parku Wodnym w Sopocie, spędzić kilka uroczych godzin w Planetarium, w chłodniejsze bezdeszczowe dni odwiedzić Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Z Sopotu można wybrać się na wycieczkę do Gdyni lub Gdańska. Wizytówką Gdyni jest przede wszystkim Akwarium, miejsce gdzie na kilku piętrach można podziwiać egzotyczne ryby i inne morskie stworzenia. Niedaleko Akwarium cumuje „Dar Pomorza”, okręt-muzeum udostępniony do zwiedzania turystom. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, czyli popularne Eksperymenty.

Z kolei Gdańsk to tak ogromna ilość zabytków i wartych odwiedzenia miejsc, że nie sposób wymienić wszystkich. Już na samo zwiedzanie Starówki można śmiało przeznaczyć dwa dni. Najlepiej robić to w okresie trwania Jarmarku Dominikańskiego, gdy ulice i uliczki wypełniają się straganami pełnymi rękodzieła ludowego, pamiątek, antyków, ciekawych staroci oraz przysmaków. Odbywa się też dużo imprez towarzyszących: koncertów, happeningów, pokazów. Odskocznią od oglądania zabytków i zwiedzania miejsc historycznych, których w Gdańsku jest naprawdę dużo, może być wizyta w Ogrodzie Zoologicznym, a dla chętnych bliższego kontaktu z egzotyką – Papugarium w Gdańsku.

Trójmiasto jest gotowe gościć turystów cały rok. Latem oferuje typowo wakacyjne rozrywki, które przyciągają tłumy. Zimą jest bardziej kameralnie, można w spokoju delektować się bliskością morza, bez pośpiechu zwiedzać puste muzea i bez problemu wchodzić do miejsc, gdzie latem stoją kilometrowe kolejki. Właśnie dlatego apartamenty w Sopocie dostępne są o każdej porze roku.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Podsumowanie letniego sezonu w Kołobrzegu

Letnie nadbałtyckie kurorty podsumowują kończący się sezon. Czy w tym roku pogoda dopisała? Czy Polacy chętnie podróżowali nad polskie morze? W Kołobrzegu najwięcej turystów wypoczywało w okresie między 15 lipca...
Latarnie morskie

Latarnie morskie

Latarnie morskie na przestrzeni wielu lat były jedynym zwiastunem wybrzeża morskiego dla żeglujących nocami marynarzy. Na dzień dzisiejszy nie tylko są pomocą gdy sztormowe fale zalewają statek a sprzęt elektroniczny...
Spa nad morzem

Spa nad morzem

Czas, który spędzamy nad morzem jest zawsze czasem dobrze spożytkowanym. Kąpiele wśród morskich fal, babki z piasku i zachód słońca rozlewający się po tafli Bałtyku to najbardziej oczywiste plusy, z...