Luksusowy urlop w Austrii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

austria2OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Różnorodna i pełna atrakcji Austria jest krajem, w którym każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego. Miłośnicy sportów i ci, którzy chcą tanio podróżować już dawno docenili potencjał tego państwa. Austria jest też krajem, w którym można wypoczywać w wyjątkowo luksusowych warunkach. Które zakątki tego kraju mogą spełnić oczekiwania najbardziej wymagających turystów?

Komfort dla każdego

Austria wyjątkowo sprzyja tym turystom, którzy cenią sobie możliwość wypoczynku na najwyższym poziomie. Luksusowe hotele lub wynajmowane na czas wakacji mieszkania dają każdemu turyście nie tylko poczucie prywatności, ale i możliwość spędzenia urlopu w doskonałych warunkach. Prywatne apartamenty w Austrii można obecnie wynająć bez problemów, a dostęp do tych najbardziej luksusowych zapewnia m.in. portal edom.pl. Tu miłośnicy luksusu znajdą idealne dla siebie miejsce zakwaterowania, dzięki czemu czas spędzony w Austrii stanie się okresem wyjątkowym. W samym tylko Wiedniu czeka prawie 900 eleganckich mieszkań z pełnym wyposażeniem, w których cała rodzina może spędzić tydzień za około 1500 złotych. W których regionach tego kraju można cieszyć się wyjątkową atmosferą?

Wiedeń: stolica szyku i elegancji

Uznawany za światową stolicę luksusu Wiedeń bez wątpienia ma się czym pochwalić, a stylowe kawiarenki i elitarne butiki nie są jedyną atrakcją tego miasta. W tutejszych restauracjach można delektować się najwspanialszymi potrawami świata w pięknym otoczeniu, czekają też inne ciekawostki. Austriacka stolica jest przecież znana doskonale z pięknej architektury oraz placówek kulturalnych, których wyjątkowa atmosfera z pewnością zasługuje na uwagę. Wizyta w tutejszych galeriach oraz w Operze Wiedeńskiej to podstawowe punkty w programie wyprawy do tego miasta. Zachwycają również okazałe pałace Habsburgów oraz imponująca katedra św. Szczepana. Wiedeń jest też doskonałą bazą wypadową dla tych, którzy chcą poznać jego  okolicę. W rejonie stolicy Austrii nie brak miasteczek kuszących wspaniałymi winnicami, wielką atrakcją są też wycieczkowe rejsy po Dunaju.

Salzburg: z wizytą w mieście Mozarta

Luksusowe hotele znanych sieci oraz stylowe apartamenty znaleźć można również w Salzburgu – kolejnym austriackim mieście sprzyjającym najbardziej wymagającym turystom. To jeden z najważniejszych ośrodków w austriackich Alpach, który może się pochwalić zabudową starego miasta oraz najlepszymi w całej Austrii kawiarniami. Rodzinne miasto Mozarta zachwyca też swymi okolicami, które z pewnością warto lepiej poznać. Leżący już poza centrum miasta pałac Mirabell każdego może oczarować swymi ogrodami, na uwagę zasługuje też pobliski pałac Klessheim, którego historia sięga XVII stulecia.

Elitarne kurorty zimowe

Zimą Austria kusi miłośników luksusu wspaniałymi kurortami narciarskimi. Zimowy urlop na najwyższym poziomie można tu spędzić w rejonie Lech Zurs. Tu największym powodzeniem cieszą się takie miejscowości, jak St. Anton, St. Christoph i Stuben. To właśnie na ich terenie działają najsłynniejsze w świecie szkoły narciarskie, w których tajniki tej dyscypliny odkrywały znane gwiazdy oraz najważniejsi politycy współczesnego świata. Liczne atrakcje pozwalają tu spędzić czas w atrakcyjny sposób nie tylko na stoku, ale i w komfortowo urządzonych ośrodkach spa czy obiektach sportowych.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...