Karlowe Wary – miejsce warte poznania!

1280px-Kaiserbad_Karlovy_Vary_IMGP3142

1280px-Karlovy_Vary_z_rozhledny_DianaKarlovy_Vary_Czech

Kiedy decydujemy się na planowanie naszej wakacyjnej podróży najczęściej kierujemy się jej atrakcyjnością. Letnie miesiące spędzamy najchętniej na piaszczystych plażach pełnych ciepłych promieni słonecznych oraz czystej morskiej wody, a zimą najlepiej na narciarskich stokach wśród wszechobecnego śnieżnego puchu. Są jednak takie miejsca, które można bez wątpienia odwiedzać o każdej porze roku i zawsze wracać zrelaksowanym oraz pełnym niezapomnianych wrażeń. Takim właśnie miejscem są czeskie Karlowe Wary, stolica regionu kraju karlowarskiego.

Niedoparty wdzięk oraz renoma

Karlowe Wary to jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości na terenie Czech. Jest również największym krajowym uzdrowiskiem wchodzącym w skład znanego na całym świecie zachodnioczeskiego trójkąta uzdrowiskowego wraz z takimi miastami jak Mariańskie Łaźnie oraz Franciszkowe Łaźnie. To tutaj właśnie chętnie zjeżdzały takie rozmaite osobistości z Europy jak poeta J.W. Goethe, kompozytor i pianista L. Van Beethoven, austriacki wirtuoz W. A. Mozart czy chociażby G. Casanova.

Do dnia dzisiejszego Karlowe Wary uznawane są za najpiękniejsze europejskie uzdrowisko, charakteryzujące się niezwykłą architekturą pełną elegancji oraz szykowności. Dzięki swojemu malowniczemu położeniu w porośniętej terenami zielonymi dolinie, zapewnia nie tylko walory uzdrowiskowe, ale również zachwyca pięknem niesamowitych krajobrazów. Według popularnej czeskiej legendy Karlowe Wary założone zostały już w XIV wieku orzez czeskiego króla Karola IV. Najprawdopodobniej podczas regularnych polowań na tych terenach, natrafił na odosobnione niezwykłe źródła. Nie trwało to długo aż miejsce okryło się sławą nie tylko w Czechach, ale również w Europie.

Karlowe Wary to nie tylko uzdrowisko, ale także piękne zabytkowe miasto u zbiegu rzek Ohrzy oraz Teplej. Podczas zwiedzania nie wolno zapomnieć o spacerze po centrum oraz  wyprawie kolejką liniową prowadzącą na samą wieżę widokową Diana z widokiem na panoramę miasta. Warto z pewnością zaczerpnąć wody z okolicznych źródeł, w tym źródła Vřídlo, z którego tryskająca woda sięga nawet temperatury 72 stopni celsjusza.

Moc uzdrowiskowa

Uzdrowisko w Karlowych Warach składa się aż z 13 gorących źródeł wód mineralnych, które przyciągają kuracjuszy z całej Europy. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt eleganckich domów uzdrowiskowych, ośrodków czy kompleksów willowych oferujących zabiegi pomagające w leczeniu dolegliwości układu trawiennego, licznych zaburzeń metabolizmu, jak również w przypadkach chorób onkologicznych czy zaburzeń narządów ruchu. Można tu także skorzystać z zabiegów upiększających oraz wellness gwarantujących wyczekiwany relaks i wypoczynek dla każdego.

Więcej na temat podróży do czeskich Karlowych Warów jak i innych miejscowości można znaleźć pod adresem www.casamundo.pl.

 

Zdjęcia: Jialiang Gao, www.peace-on-earth.org

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...