Jak zorganizować wyjazd motywacyjny dla pracowników?

3_Jak zorganizować wyjazd motywacyjny dla pracowników

Podróże motywacyjne to ważny element turystyki biznesowej, która w ciągu ostatnich lat znacząco zyskała na popularności. Z punktu widzenia pracodawców są one natomiast niezwykle skutecznym narzędziem służącym integracji oraz nagradzaniu pracowników.

Zalety wyjazdów motywacyjnych Wyjazdy motywacyjne na stałe już wdrożyły się w mechanizmy funkcjonowania wielu firm w Polsce, co jest zasługą ich licznych zalet jak m.in.:

 • - usprawnienie komunikacji w przedsiębiorstwie,
 • - zachęcanie pracowników do lepszej i bardziej wydajnej pracy,
 • - większy komfort pracy,
 • - poprawa wizerunku firmy.

Określenie potrzeb Pracodawca zawsze powinien pamiętać o tym, iż taki wyjazd to wyróżnienie dla pracowników, dlatego też szczególnej uwagi wymaga stworzenie listy uczestników. Warto zrobić rozeznanie odnośnie do np. preferowanych przez nich rozrywek i aktywności, co jest sporym ułatwieniem przy opracowywaniu programu wydarzenia. Pozwala to uniknąć niespodzianek, które dla pracowników mogą okazać się kłopotliwe. Ustalenie terminu i wybór miejsca Sukces wyjazdu motywacyjnego jest uzależniony od wielu czynników takich jak m.in. termin i miejsce. Weekend niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pracownicy zazwyczaj wolą przeznaczyć go wyłącznie dla siebie i swoich bliskich. Poza tym taki termin mija się z istotą motywacyjnej podróży. Jeśli chodzi o miejsce, obecnie wybór jest naprawdę ogromny. Oferta hoteli adresowana do klientów biznesowych jest bogata, a przy wyborze najkorzystniejszej propozycji należy mieć na względzie:

 • - lokalizację obiektu,
 • - standard zakwaterowania,
 • - liczbę miejsc noclegowych,
 • - dodatkowe atrakcje,
 • - cenę.

Oczywiście klimat danego miejsca powinien być adekwatny do charakteru wyjazdu oraz upodobań uczestników. Transport Ważną kwestią jest także zorganizowanie transportu. W tym obszarze firmy praktykują różne rozwiązania, np. wynajem krótkoterminowy samochodów. Jest to usługa świadczona obecnie przez wiele firm takich jak np. Vanfleet. Największymi atutami omawianej opcji są m.in.:

 • - możliwość dopasowania warunków umowy do indywidualnych potrzeb klienta,
 • - opłaty ponoszone wyłącznie za rzeczywisty czas użytkowania pojazdów,
 • - duży wybór, jeśli chodzi o marki i modele.

Samodzielnie czy z zewnętrzną firmą? Pracodawcy bardzo często stają przed poważnym dylematem: zająć się organizacją wyjazdu we własnym zakresie czy powierzyć to profesjonalnej firmie specjalizującej się w tego typu usługach? Oba te warianty mają wiele zalet, aczkolwiek ten drugi wzbudza coraz większe zainteresowanie – zarówno ze względów formalnych, jak i czysto praktycznych. Firma, która zajmie się organizacją wyjazdu, powinna mieć odpowiedni staż oraz duże doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...