Hotel w Krakowie gwarancją romantycznych wakacji

krakow

krakow1

Gdzie wyjechać z bliską osobą, by było to miejsce magiczne, odpowiednie na romantyczne spacery, z niepowtarzalną atmosferą, które sprzyja miłości? Myśląc schematami, widzimy zachód słońca nad morzem, złoty piasek, błękitną lagunę. Warto jednak pokusić się na oryginalność. Romantyczny wypad do tętniącego życiem Krakowa, gdzie jednak można znaleźć spokój, intymność i warunki do romantycznych uniesień, może zaimponować niejednej zakochanej dziewczynie.

Idealnym miejscem na oświadczyny może być jedna z przytulnych knajpek na Starym Mieście. Przyćmione światła świec, dobra kolacja, butelka wyśmienitego wina stworzą sprzyjający nastrój do wyznania miłości. Tylko w Krakowie, niedaleko Sukiennic i Wawelu można znaleźć takie klimatyczne miejsca.

Nic też nie zastąpi spacerów bulwarami wzdłuż Wisły czy przechadzek po nocnym Krakowie. Nawet odpoczynek w cieniu pomnika Mickiewicza ma niepowtarzalny urok.

Innym romantycznym miejscem na deklaracje miłosne jest Kazimierz, dzielnica położona kilkanaście minut drogi od Wawelu, gdzie czas zatrzymał się w XIX wieku, bo płynie wolniej i ludzie żyją wolniej, sycąc się każdą chwilą. Atmosfera tego miejsca oszałamia każdego. Jest tu wiele dyskretnych kawiarenek, pubów i restauracyjek. W sam raz na kolację dwojga zakochanych.

Jednak nie tylko miłością żyją ludzie. Romantyczny Kraków to także koncerty, wystawy, spektakle. Warto romantyczny wypad połączyć z wyjściem na kulturalną imprezę. Życie kulturalne podczas wakacji nieco zamiera, część instytucji, np. teatry zwykle zawieszają działalność, jednak można znaleźć gdzieś ciekawy koncert czy kabaretowy spektakl. Pozostaje jeszcze zwiedzanie. Trzymając się za ręce, koniecznie trzeba wejść na komnaty królewskie na Wawelu, wysłuchać hejnału dobiegającego z Kościoła Mariackiego, poznać ciekawe trasy turystyczne, choćby Trasę Uniwersytecką, Trasę Nowohucką czy trasę świętego Stanisława.

By romantyczne, choćby i krótkie wakacje, pozostawiły piękne wspomnienia, warto zadbać o niebanalne lokum. Hotele Kraków reprezentujące spełniają ten warunek. Położone w ścisłym centrum hotele sieci Ibis i Novotel sprawdzą się idealnie na romantyczną noc z ukochaną osoba. Stąd wszędzie blisko, więc nocne spacery w świetle lamp ulicznych po zakamarkach starego Krakowa są częścią romantycznego wypadu. Koniecznie w jednych z tych miejsc należy zarezerwować pokój na stronie internetowej Accorhotels.com.

http://www.accorhotels.com/hotel-directory/pl/europa/polska/krakow/hotel-krakow.htm - zarezerwuj hotel online szybko

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...