Greckie TOP 7 – najważniejsze atrakcje turystyczne na terenie Riwiery Olimpijskiej

2_Greckie TOP 7

Modne kurorty, piękna sceneria oraz unikalne atrakcje – to dzięki nim Riwiera Olimpijska stała się tym zakątkiem Grecji, którego potencjał docenią nawet najbardziej wymagający turyści. Poznaj 7 atrakcji, których, jadąc tam, nie możesz pominąć.

1. Park Narodowy Góry Olimp – nie tylko dla aktywnych

Najstarszy grecki park narodowy jest też najważniejszą atrakcją Riwiery. Pasmo gór Olimpu od 1938 roku objęte jest ochroną, choć na turystów czeka tu coraz więcej ciekawszych szlaków. Dzięki nim można zdobyć górę – siedzibę mitycznych bóstw – uchodzącą przez lata za niedostępną dla zwykłego śmiertelnika. Odpoczywać można też w modnych letniskach i na pięknych plażach rozciągających się u stóp boskiej góry. O tym, jak popularny jest wypoczynek w cieniu Olimpu, można przekonać się np. na stronie biura Rainbow – R.pl, w ofercie którego Riwiera Olimpijska od lat zajmuje bardzo ważne miejsce.

2. Litochoro – nie tylko plaże

To doskonały punkt wypadowy w góry Olimpu, a jednocześnie ważny ośrodek turystyczny. Nie brak tu również pięknych plaż i kąpielisk, dzięki którym oferta turystyczna Litochoro staje się jeszcze ciekawsza. Bliskość ważnych stanowisk archeologicznych i terenów sprzyjających aktywnemu wypoczynkowi – oto największe walory tej miejscowości.

3. Platamonas i Międzynarodowy Festiwal Olimpu

Potężny zamek wzniesiony w czasach wypraw krzyżowych do dziś jest najważniejszym symbolem tej miejscowości. Oliwne gaje, piękne plaże oraz tak ważna impreza, jaką jest Międzynarodowy Festiwal Olimpu – oto czynniki, które gwarantują tej miejscowości duże uznanie w oczach odwiedzających Grecję turystów.

4. Dion dla miłośników archeologii i teatru

Wizyta na terenie ruin tego starożytnego miasta będzie wielką atrakcją dla każdego miłośnika historii. Ciekawa ekspozycja muzealna oraz letnie przedstawienia teatralne kuszą i sprawiają, że to antyczne miasto wciąż żyje.

5. Leptokaria dla miłośników plażowania

Dawne miasteczko rolników i drobnych handlarzy dziś zalicza się do grona najważniejszych kurortów w Grecji. Malownicze centrum, zabytkowa bazylika oraz liczne tawerny – oto atrakcje, którymi kurort przyciąga turystów.

6. Plaże Zatoki Thermaikos

Kamieniste i piaszczyste plaże tej zatoki to raj dla tych turystów, dla których najlepszą receptą na udany urlop w Grecji jest relaks nad wodą. Wiele dogodnych miejsc do plażowania znaleźć można w rejonie Salonik – miasta, które samo w sobie jest ważną atrakcją.

7. Saloniki – poczuj klimat greckiego miasta

To gwarne miasto warto odwiedzić z kilku względów. Ciasne uliczki, tradycyjne bazary oraz liczne lokale gastronomiczne sprawiają, że to miasto ma wiele uroku. Port z charakterystyczną wieżą obronną, szerokie plaże – oto kolejne atrakcje, które czekają tu na turystów.

Wakacje na Riwierze Olimpijskiej to idealna propozycja dla wymagających, którzy chcą lepiej poznać Grecję i jej skarby. Nuda nikomu tu nie grozi, a w modnych kurortach każdy znajdzie dla siebie wygodną kwaterę.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...