Gdzie na wakacje w Hiszpanii – Baleary czy Wyspy Kanaryjskie?

hiszpania

hiszpania1hiszpania2

Wiele osób w tym roku planując wakacje decyduje się na wyjazd do Grecji, Turcji lub Hiszpanii. Coraz mniej osób planuje wakacje w popularnej dotychczas Tunezji czy Egipcie, a to za sprawą niepewnej sytuacji oraz obawy o bezpieczeństwo w krajach Afryki Północnej. Teraz chcielibyśmy przedstawić Hiszpanię, a dokładniej wyspy hiszpańskie, które są najbardziej popularne wśród turystów.

Hiszpańskie wyspy to przede wszystkim Baleary (gdzie znajdziemy np. słynną imprezową Ibizę) oraz bardziej popularne wśród polskich turystów Wyspy Kanaryjskie, które oferują bardzo dobre warunki wypoczynku praktycznie przez większą część roku.

Poznajmy więc oba hiszpańskie archipelagi wysp.

Baleary

Baleary to archipelag około 200 wysp położonych w zachodniej części Morza Śródziemnego, niedaleko wybrzeży Hiszpanii. Stolicą całego archipelagu jest miasto Pallma de Mallorca, położone na największej z wysp – Majorce.

Ze wszystkich wysp tylko te największe są zamieszkane, należą do nich przede wszystkim (w kolejności wielkości): Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera oraz Cabrera. Wielu z zna te wyspy przede wszystkim z różnych ofert turystycznych. Zresztą to właśnie turyści są głównym źródłem dochodów mieszkańców archipelagu – niespełna 80 proc. z nich pracuje właśnie w przemyśle turystycznym.

Chyba najbardziej znaną wyspą jest Ibiza, która jest bez wątpienia najbardziej rozrywkowym miejscem w całej Europie, a być może i na świecie. Każdego roku przyjeżdżają tam dziesiątki tysięcy młodych turystów spragnionych imprez od rana do rana, przy muzyce serwowanej przez najlepszych DJ’i świata

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy kanaryjskie to hiszpański archipelag wysp, znajdujący się niedaleko północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Archipelag leży oczywiście na Oceanie Atlantyckim i jest podzielony na dwie prowincje Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria.

Wyspy kanaryjskie to 13 mniejszych i większych wysp, z czego kilka mniejszych, mniej popularnych jest niezamieszkana, lub jest zamieszkiwana tylko sezonowo w okresie sezonu turystycznego. Oto lista najbardziej popularnych wysp, wchodzących w skład archipelagu:

  • Teneryfa,
  • Fuerteventura,
  • Gran Canaria,
  • Lanzarote,
  • El Hierro,
  • La Palma,
  • La Gomera.

Są to największe i najbardziej popularne wyspy wchodzące w skład archipelagu. Szczególnie znane są pierwsze cztery, na które możemy kupić wycieczki w polskich biurach podróży.

Którą wybrać?

Przeglądając oferty polskich biur podróży, większość z oferowanych wycieczek na hiszpańskie wyspy, to oferty na Wyspy Kanaryjskie. I nie ma się czemu dziwić gdyż każda z nich jest zupełnie inna i oferuje inne atrakcje i możliwości wypoczynku. Bardzo popularne są wycieczki na Gran Canarię, a czemu? Wyspa ta jest bardzo zróżnicowana zarówno pod względem panujących tam temperatur, jak i ukształtowania terenu. Dokładniejszy przewodnik po Gran Canarii znajdziemy na stronie travelmaniacy.pl, która w przewodniku po Hiszpanii podpowiada co warto zwiedzić oraz jak przygotować się na hiszpańskie wakacje.

Nie da się jednak ukryć, że na którą z wysp byśmy się nie zdecydowali, to powinniśmy być zadowoleni z naszego wyboru. Co więcej, wyjazd na jedną z nich z pewnością spowoduje, że w przyszłym roku będziemy chcieli odwiedzić kolejną, tak aby poznać cały archipelag Wysp Kanaryjskich.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...