Ferie zimowe na Mazurach

Mazury

Mazury

W okresie ferii zimowych większość mieszkańców naszego pięknego kraju kieruje się w okolice górskich szczytów, by tam, wśród górali, cieszyć się białym puchem, zajadać oscypki i śmigać po stokach.

Jeśli jednak nie interesuje Cię stanie w korku na Zakopiance lub masz ochotę zwyczajnie zakosztować innej części Polski, Mazury, choć wydawać by się na pierwszy rzut oka mogło ze miejsce odpowiednie do odpoczynku przede wszystkim latem, to jednak zimową porą również pełne jest atrakcji.

Zacznijmy od tego, że miłośnicy zimowych sportów tutaj nie będą niczym zawiedzeni: na Mazurach i w ich okolicy działają dobrze zorganizowane wyciągi narciarskie: naśnieżane, ratrakowane i bardzo dobrze oświetlone.

Są tam, ku uciesze gawiedzi organizowane zawody narciarskie. Watro zwrócić uwagę na fakt, że w szczycie zimowego sezonu górskie kurorty znacznie podnoszą ceny, na Mazurach, posezonowa baza noclegowa jest znacznie tańsza.

Fani popularnego ostatnimi czasy nordic walkingu mają do dyspozycji liczne trasy pośród zamarzniętych jezior i zamieniwszy buty na narty biegowe wciąż można uprawiać aktywny wypoczynek po Puszczy Piskiej czy Boreckiej, która, zaśnieżona, ujawnia nam magiczny świat.

Mazury to idealne miejsce na spędzenie rodzinnych ferii. Rodzinnie przyjaznym hotelem jest Hotel Azzun, w rustykalnym wystroju, z basenami i bogato rozwiniętym spa. Pozwoli nam na relaks po zimowym szaleństwie podczas masażu, odpoczynku w saunie czy na jakiejś kąpieli błotnej, podczas gdy nasze maluchy będą mogły się bezpiecznie pobawić w pokoju dla dzieci.

Możemy udać się na kulig, pojeździć na łyżwach czy połowić w przerębli, dzieci wystarczy podesłać na zajęcia ceramiczne, bo w końcu zabawa z gliną jest całkiem dobrą zabawą, a samemu pożeglować na lodzi czy pośmigać na skuterze śnieżnym.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

MAZURY ZACHODNIE jesienią i o każdej porze roku.

MAZURY ZACHODNIE jesienią i o każdej porze roku.

Mazury kojarzymy najczęściej z Krainą Wielkich Jezior wraz z jej słynnymi, gwarnymi kurortami. Słabiej natomiast znamy zachodnią część Mazur, mającą zupełnie inne oblicze. Ta sąsiadująca z Warmią i Żuławami Wiślanymi kraina...
Mazury widziane z góry

Mazury widziane z góry

Jeśli woda w jeziorach jest już za zimna na kąpanie, wycieczki po mazurskich lasach zwyczajnie nam się znudziły, a wszystkie zabytki tych terenów zdążyliśmy już obejrzeć pojawia się pytanie :...
Balonem na Mazury

Balonem na Mazury

Człowiek marzył już od dawna, by unieść się w powietrze i patrzeć na świat z góry, a jaki jest piękniejszy teren do podziwiania niż Mazury? Rozległe jeziora przeplatane malowniczymi łąkami...