Dziecko VIP-em w hotelu

stockvault-family124691

Ośrodki hotelowe zapewniają coraz więcej udogodnień rodzinom z dziećmi. Hotelarze doskonale wiedzą, że zdobywając sympatię najmłodszych, mogą liczyć także na przychylność rodziców.

Coraz więcej rodzin decyduje się spędzić wakacje w ośrodkach hotelowych, które gwarantują mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i pomagają organizować czas urlopowiczom. Hotele przyjazne rodzinom i dzieciom na stałe wpisują się w rodzimą branżę turystyczną.

Noclegi i posiłki

Jednym z podstawowych udogodnień oferowanych przez hotele jest darmowy nocleg dla dzieci do 3. roku życia lub pobyt za pół ceny dla pociech do 12. roku życia. Niektóre hotele uzależniają przyznanie rabatu od tego, czy dziecko śpi z rodzicami w jednym łóżku, niemniej coraz więcej ośrodków, np. www.sunnyhill-karpacz.pl, rezygnuje z tej praktyki, gwarantując nocleg na osobnym łóżku dostawionym do wynajmowanego pokoju. Na wyposażeniu znajdują się ponadto podstawowe pomoce medyczne (bandaże, plastry, woda utleniona itp.), a wszystkie gniazdka elektryczne i inne przedmioty stwarzające zagrożenie posiadają osłonki. Jeżeli hotel nie gwarantuje takich zabezpieczeń, a tytułuje się mianem przyjaznego dzieciom, warto zwrócić personelowi na to uwagę. Rabaty w ośrodkach są przyznawane także w restauracjach — dzieci płacą zazwyczaj 50 proc. ceny za obiad, kolację i obiadokolację. W hotelach o podwyższonych standardach dzieci mogą liczyć na specjalne traktowanie i otrzymywanie posiłków na zastawie z bajkowymi wzorami. O tym, że hotel jest przyjazny rodzinie i posiada udogodnienia dla dzieci, świadczą często niezauważalne szczegóły, np. kąciki do malowania i rysowania, w których znajdziemy także zabawki, klocki i inne przedmioty mogące umilić czas najmłodszym, kiedy pogoda nie sprzyja.

Rozrywka

Podstawą rodzinnego wypoczynku są nieraz programy dla dzieci koordynowane przez animatorów oraz wspólne zabawy na placach zabawach, ściankach wspinaczkowych, basenach itp. Rodziny z dziećmi często wybierają aktywne formy spędzania wolnego czasu zarówno podczas wakacji w górach, jak i nad morzem czy jeziorami, dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się ośrodki dysponujące własnymi parkami rozrywki. Podstawą są oczywiście rozbudowane i bezpieczne place zabaw, które podlegają ścisłej kontroli ośrodka i są nadzorowane przez pracowników — dzięki temu rodzice mogą mieć chwilę przerwy w opiece nad dzieckiem. Większe hotele, położone w dogodnej lokalizacji, organizują również kursy nurkowania, pływania, jazdy konnej czy szkolenia językowe dla najmłodszych.

W większości hotelowych recepcji rodzice mogą wypożyczyć także gry, książki oraz kolorowanki dla swoich pociech, zapewniając im dobrą zabawę przez cały dzień.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...