Dłonie na Pokaz

spa-dlonie

spa-dlonie2spa-dlonie3

Jak wiadomo dłonie są naszą wizytówką. Witając się, gestykulując w czasie rozmowy, siadając z innymi do stołu, okazujemy swoje dłonie. Jeśli są to ręce mężczyzny, oczekujemy, że będą one silne a jednocześnie czyste i zdrowe.

Patrząc na dłonie kobiety – oczekiwania rosną – muszą być nie tylko miękkie i gładkie w dotyku, dobrze nawilżone i z modnym kolorem na paznokciach. Całość składa się na budowaniu wizerunku drugiej osoby w pierwszych sekundach, a piękne i zadbane dłonie mogą nam w tym pomóc.

Chcąc zadbać o swoje dłonie należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Najważniejszą jest ochrona dłoni przed wszelkimi detergentami do sprzątania, mycia i prania. Najprostszą metodą jest użycie rękawic ochronnych, specjalnie przystosowanych do tego typu prac domowych lub ogrodowych. Na polskim rynku można znaleźć ich setki, w zależności od potrzeby oraz specjalnie dostosowane dla alergików. Detergenty są związkami powierzchniowo czynnymi, lecz zawierają dodatkowo substancje zwiększające efekty ich działania (np. środki wybielające, enzymatyczne, zapachowe, wypełniacze i inne). I tak, szampony mogą wywoływać uczulenia: w wyniku oblania skóry detergentem może dojść do poparzeń, a u osób o wrażliwej skórze mogą doprowadzić do przesuszenia, podrażnień i alergii skórnych dłoni i nie tylko. Dodatkowo cierpią przez to paznokcie, które stają się suche, kruche, łamliwe i osłabione. Drugą z podstawowych zasad pielęgnacji dłoni jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka, czyli martwych komórek skóry, które zalegają na jej powierzchni, powodując szorstkość i dyskomfort. Doskonałym i szybkim sposobem na gładkie dłonie jest delikatny peeling. Trzecim krokiem jest nawilżenie skóry dłoni i dostarczenie jej cennych składników odżywczych. Należy także pamiętać o paznokciach. One również wymagają chwili uwagi i pielęgnacji. Długie i poszarpane wolne brzegi paznokci należy potraktować delikatnie, dobrze dostosowanym pilnikiem, a odstające skórki powinno się usunąć u manicurzystki. Wierzch płytki paznokciowej dobrze jest wypolerować, co powoduje, że paznokieć nabiera blasku i wygląda zdrowo nawet bez lakieru. Kwintesencją zadbanych dłoni kobiety jest modny i dobrze dopasowany kolor lakieru, którego zadaniem jest podkreślenie osobowości klientki lub odpowiednio dobrana odżywka do paznokci, która przywróci równowagę zniszczonym paznokciom.

Tak obszerną ofertę pielęgnacji przedstawia marka KOH, która dostarcza luksusowe, wysokiej jakości produkty do rąk, paznokci i skórek. Czerpie inspirację z japońskiego sposobu życia, gdzie prawdziwe piękno jest harmonią między ciałem a duszą. Marka KOH jest rozwiązaniem dla wszystkich problemów pielęgnacji rąk i paznokci. Jest połączeniem wschodniej wiedzy z zachodnią technologią. W świecie, gdzie technologia to nie wszystko, liczy się również przyjemność i relaks, KOH dostarcza nam miłych doświadczeń stymulując nasz zmysł węchu, dotyku i wzroku.

W jej ofercie znajdziemy m.in.:

>KOH Purifying Hand Peeling – produkt złuszczający martwy naskórek. Sprawia, że dłonie są miękkie i gładkie tuż po zastosowaniu. Żeń-szeń rewitalizuje i odmładza skórę a witamina B5 chroni przed podrażnieniami i zmiękcza skórę.

>KOH Essential Hand Nourisher – bogaty krem, który idealnie nawilża suche dłonie i dostarcza im cennych składników odżywczych. Witaminy w nim zawarte (A, C, E) i niebieski lotos działają przeciwrodnikowo, a filtr słoneczny SPF 15 chroni dłonie każdego dnia przed promieniowaniem UV.

> KOH zestaw 3 polerek – produkt uwielbiany przez klientki. Daje natychmiastowy efekt nabłyszczenia paznokci i wygładzenia płytki paznokciowej.

> KOH Calcium Nail Whitener – produkt idealny 3 w 1. Jednoczesne wzmacnianie paznokci dzięki wapnu, przywrócenie zdrowego kolorytu płytkom i natychmiastowy efekt ‘frencha’.

Z tak luksusowej pielęgnacji dłoni i paznokci można skorzystać w Kormoran Wellness Medical Spa w Rowach. Centrum Spa słynie nie tylko z obszernej oferty zabiegowej dla ciała i umysłu ale stawia przede wszystkim na jakość używanych produktów i kosmetyków. Marka KOH jest jedną z takich marek.

Manicure wykonany w naszym Spa nie tylko przywróci blask Twoim dłoniom, ale także odpręży, a nie ma nic bardziej przyjemniejszego jak zadbane dłonie, które można pokazać!

Adriana Osiak – kosmetolog
Kormoran Wellness Medical SPA w Rowach

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Podstawowe zasady korzystania z sauny

Podstawowe zasady korzystania z sauny

Coraz więcej osób i to znacznie częściej niż kiedyś korzysta z oferty zabiegów w saunie dostępnych prawie w każdym obiekcie SPA. Najczęściej wybieranymi są sauna sucha, z temperaturą do 100°C,...
Korzyści z zabiegu w saunie

Korzyści z zabiegu w saunie

Powszechnie wiadomo, że nawet kilkuminutowy zabieg w saunie wzmacnia naszą odporność i jednocześnie poprawia wygląd skóry. Jednak czy to już wszystkie zalety? Oczywiście, że nie. Zabieg w saunie dodatkowo oczyszcza skórę...
Najlepsze zdrowotne zabiegi antystresowe

Najlepsze zdrowotne zabiegi antystresowe

Domowe sposoby na stres przy lampce wina i papierosku, może i uspokajają ale są za to niezmiernie szkodliwe dla naszego organizmu. Jakie są najlepsze zdrowotne zabiegi antystresowe? Akupunktura Obiekty SPA w swojej...