Chorwacja – kierunek turystyczny numer jeden

chorwacja

Chorwacja należy do krajów najchętniej odwiedzanych przez turystów znad Wisły. Tak jest od lat i trudno się dziwić, ponieważ urlop nad Adriatykiem jest przystępny cenowo i bardzo różnorodny pod względem atrakcji. Polacy zapytani o najlepsze miejsce na spokojne i jednocześnie ciekawe wakacje zgodnie odpowiadają Chorwacja. Kilka ostatnich sezonów pokazuje jednak, że goszczący w tym kraju turyści coraz odważniej wybierają rejsy zamiast typowej rezerwacji w hotelu czy apartamencie.

Chorwacja przyciąga nie tylko żeglarzy

Przede wszystkim Chorwacja to kraj spokojny. Miejsce, w którym turyści nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Dotyczy to tak lądu, jak i basenu Morza Adriatyckiego. Z tego powodu wiele osób, nie tylko Europejczyków, wybiera właśnie Chorwację na swoją wakacyjną destynację. Poza tym pogoda w sezonie jest tam niemal murowana. Oczywiście zawsze może zdarzyć się przejściowy deszczyk czy wakacyjna burza. Trwają one jednak krótko, dając przy okazji powiew świeżego, nieco chłodniejszego powietrza.

Wybrzeże Adriatyku to miejsce idealne do żeglowania, sama Chorwacja przyciąga natomiast różnorodnością krajobrazu, pysznym jedzeniem, bogatą kulturą oraz wielowiekowym dziedzictwem. W wielu portach czas jakby się zatrzymał. Cudowna architektura jest wpisana w krajobraz naturalny, jest zatem co zwiedzać. W wielu miejscach spotyka się również czyste lasy, różnorodną faunę oraz florę.

Chorwaci dbają o utrzymanie swojego dziedzictwa, jednocześnie jednak starają się zapewniać wysoki poziom usług turystycznych. Każdy gość znajdzie tu zatem nocleg na miarę swoich oczekiwań oraz finansowych możliwości. Wielu turystów nie chce jednak zatrzymywać się w danym miejscu na dłużej. Zależy im na tym, by jak najlepiej poznać Chorwację. – Najlepszą ku temu sposobność dają rejsy jachtem – podkreśla konsultant serwisu Rejsomat.pl, w którym znaleźć można tysiące ofert rejsów, głównie w Chorwacji. – Po Morzu Adriatyckim pływa każdego roku wielu polskich turystów. Niektórzy dopiero zdobywają żeglarskie sprawności, spora grupa przyjeżdża jednak do Chorwacji po raz kolejny. Doceniają bowiem możliwość spędzenia wakacji w cudownym miejscu, gdzie można rozwijać swoją żeglarską pasję, przy okazji korzystając z nowoczesnej infrastruktury oraz wielu atrakcji na lądzie.

Kierunek rejsu – Chorwacja

Wśród rejsów oferowanych przez czołowych europejskich armatorów Chorwacja należy do grona liderów. Śródziemnomorski klimat zapewnia najlepsze warunki do wypoczynku. Jest tam ciepło, ale pływając po wodach Adriatyku, nie trzeba zmagać się z uciążliwym upałem. Jedzenie jest smaczne, lekkie i pożywne. Polakom bardzo smakuje, ponieważ ma w sobie zarówno pewną dozę egzotyki, jak i sporo znanych smaków.

Rejsy mają swoje programy, tworzone przy współudziale klientów, a ci chętnie zbaczają z obranego kursu, chociażby po to, by spędzić czas na cudownej, opuszczonej plaży lub zwiedzić jakieś nietypowe miejsce. Chorwacja słynie z takich atrakcji. Skipper, który jest przewodnikiem i opiekunem w jednym, na pewno zgodzi się na pewną modyfikację. Często on sam proponuje zmianę trasy, jeżeli uzna, że w ten sposób jego załoga będzie się lepiej bawić.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...