Chorwacja: czym ten kraj może zaskoczyć?

wakacje2

wakacje3OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Myślisz, że znasz już Chorwację jak własną kieszeń? Sądzisz, że lektura przewodników wyposażyła cię w gruntowną wiedzę o tym kraju? Jeśli spędzisz tu więcej czasu i ruszysz na wycieczkę po jego mniej popularnych zakątkach, znana z pozoru doskonale Chorwacja z pewnością cię zaskoczy. Wystarczy, że zdecydujesz się na wypoczynek na terenie Slawonii.

Jak przygotować się do podróży w nieznane?

Miłośnicy niebanalnych atrakcji oraz ci, którzy chcą wypocząć z dala od gwarnych kurortów, bez problemu znajdą dla siebie wspaniałe domy wakacyjne w tych najbardziej ustronnych zakątkach kraju. Jeśli chcesz dołączyć do poszukiwaczy przygód i wybrać się w mniej znane rejony Chorwacji, zajrzyj na stronę www.edom.pl i sprawdź tutaj miejscowości, na terenie których możesz wynająć luksusowy apartament w przystępnej cenie. Apartament dla 3 osób w miejscowości Osijek za niespełna 1300 złotych oraz wakacyjne mieszkania w podobnej cenie na terenie miejscowości Bilje są największą zachętą do wyprawy na teren Slawonii i poznania mniej znanego oblicza Chorwacji. Czym ta kraina może zaskoczyć turystów?

Slawonia: zapomniana kraina może być nie lada atrakcją!

Slawonia, kraina o wielkim znaczeniu historycznym, należy do najrzadziej odwiedzanych przez turystów regionów w Chorwacji. Położona na skraju Kotliny Panońskiej, może się pochwalić zróżnicowanym ukształtowaniem terenu oraz malowniczymi miejscowościami. Na terenie otoczonej dolinami Drawy i Sawy krainy atrakcji nie brakuje. Choć są mniej znane niż te czekające na wybrzeżu, z pewnością zasługują na uwagę. W jakich miastach tej krainy warto się zatrzymać?

Osijek to jedno najpiękniejszych miast we wschodniej części Chorwacji. Tu można bez większych problemów znaleźć wakacyjne mieszkanie, a dzięki pięknej zabudowie i cennym zabytkom nikt na nudę nie będzie tu narzekał. To miasto jest szczególnie atrakcyjne dla miłośników barokowej architektury, która dominuje na tutejszej starówce. Piękne zabytki w barokowym stylu czekają również w miejscowości Slavonski Brod. To miasto jest jednocześnie wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników folkloru, których przyciąga tutaj wielki festiwal folklorystyczny. Na uwagę zasługuje też Vukovar, który swego czasu był najważniejszym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym w tej części Chorwacji. Zniszczony w czasie wojny, aż do 1998 roku należał do Serbii. Dziś to właśnie najnowsza historia tego miasta przyciąga na jego teren. Mimo burzliwych wydarzeń z końca XX wieku, współczesne miasto może zaskoczyć doskonałym zagospodarowaniem. Coraz liczniejsze mieszkania wakacyjne sprawiają, że turyści coraz częściej szukają dla siebie możliwości wypoczynku właśnie na jego terenie.

Chorwacja, pozornie znana doskonale, może zaskoczyć swym bogactwem, różnorodnością i mniej znanymi krainami. Slawonia jest tu najlepszym przykładem, a jej miasta śmiało mogą konkurować z popularnymi już ośrodkami turystycznymi.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...