Biuro podróży-wybieraj mądrze

fantastic sunset over asphalt road

Z roku na rok w Polsce zainteresowanie wyjazdami za granicę zdecydowanie rośnie. Polacy coraz chętniej wybierają inne kraje europejskie za swój cel podróży. Zapał do podróżowania, chęć poszerzania swojej wiedzy i odkrywania nowych miejsc na świecie są głównymi powodami, którymi kieruje się przeciętny turysta.

Coraz  więcej osób decyduje się również na wyjazd „na własną rękę”. Co oznacza, że często wybór noclegu a także sposób  komunikacji nie jest dla takiego podróżującego najistotniejszy. W takim przypadku charakterystyczne jest przeważnie planowanie wstępnej trasy, a na pewno zaznaczenie dokładnych punktów na mapie, które chce się odwiedzić. Jednak sposób przebiegu owej podróży jest raczej spontaniczny i niezaplanowany.

Od zawsze jednak większe zainteresowanie wzbudzały w potencjalnych turystach wyjazdy zorganizowane, z dokładnie określonym miejscem noclegowym, zaznaczonymi najważniejszymi punktami wycieczki, z dokładnym określeniem daty wyjazdu i powrotu. Podstawowe wymagania są spełniane praktycznie przez większość biur podróży w Polsce. Jednak czy dokładnie jako potencjalny klient i turysta orientujesz się , jakie konkretnie dane biuro podróży powinno Ci przekazać? Jakie kryteria powinno spełniać? I czym dokładnie jest biuro podróży?

Biuro podróży nazywane jest najogólniej pośrednikiem działającym w imieniu pasażera w sprawach zawierania umów transportowych.  Usługi, które są oferowane podróżującym są zróżnicowane w zależności od ustalonego wynagrodzenia. Zawarta umowa zobowiązuje do wypełnienia wszystkich zawartych w niej obowiązków. Podpisując umowę warto zwrócić uwagę na coś więcej, niż miejsce w którym mamy postawić parafkę. Należy przeczytać dokument, co jest najczęstszym błędem popełnianym przy finalizowaniu usługi. Istnieją jednak wymogi, które biura podróży muszą spełniać. W przypadku dokumentacji zwraca się szczególną uwagę na kwestie tzw. klauzul niedozwolonych, które w umowach nie mają prawa się znaleźć. Jest to aspekt, na który kładzie się duży nacisk w branży turystycznej.

Z racji trendu , który panuje w Polsce od niedawna owe biura podróży rozmnażają się w niezwykle szybkim tempie. Nie jest więc łatwo wybrać , skoro ma się do czynienia z tak bogatą gamą ofert. Czym należy kierować się dokonując wyboru biura podróży? Oprócz najpopularniejszej drogi, która zwana jest powszechnie „drogą pantoflową”, warto zwrócić uwagę na doświadczenie danego przedsiębiorstwa, przyznane certyfikaty, zdobyte nagrody, lojalność wobec klienta, a także mimo wieloletniego istnienia na rynku ciągły rozwój.

Większość biur przyjmuje za oczywiste kładzenie nacisku na terminy, dokładne godziny wyjazdu, tym samym zamykając się na inne możliwości. Klient w takiej sytuacji musi dostosować się do danej oferty, która niestety głównie różni się jedynie miejscem wyjazdu, a co za tym idzie , także ceną. Wszystkie wyjazdy wyglądają jednak podobnie. Rzadko które biuro podróży w swojej ofercie pokazuje, że to nie pasażer musi dostosować się do konkretnych ofert, ale to oferta może, a nawet powinna dostosować się do niego. Jest to nowe i świeże spojrzenie na turystycznej mapie usług w Polsce.  Nowa jakość usług, gwarancja najwyższej jakości, w związku z tym także prawdziwy profesjonalizm. To cechy, które wyróżnia Matimpex Travel .

Strona domowa biura, które istnieje od ponad 20 lat na rynku zapewnia przejrzysty i jasny dostęp do informacji, które chce się znaleźć. Już tutaj można zauważyć, że to klient jest na pierwszym miejscu i jego dobro jest dla firmy najważniejsze. Połączenie wygody i pewna gwarancja jakości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej , odwiedź stronę http://www.matimpex.pl.

 

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...